Inne

Bajki i baśnie w DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2013, 17:03

W niedzielę, 26 maja, o godz. 12, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" (ul. Judyma 2a) zaprasza na spotkanie z Urszulą Pietrzak, Mirellą Rogoza-Biel, Wiolettą Tomica.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu "SPIS TREŚCI” będzie okazją do podróży w krainę ulubionych wierszy, bajek, baśni i opowieści z dzieciństwa. Gośćmi będą aktorki lubelskiego Teatru im. Hansa Christiana Andersena: Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel i Wioletta Tomica.

Opowiedzą i przeczytają teksty, które towarzyszyły im w dzieciństwie i które są im bliskie do dziś. Usłyszymy m.in.: fragmenty "Muminków” Tove Janssona, "Karolci” Marii Kruger, "Koraliny” Neila Gaimana, wiersze Jana Brzechwy ("Pchła Szachrajka”), "Sześć bajek na dobranoc” Igora Sikiryckiego i inne piękne utwory.

O Cyklu "SPIS TREŚCI”:

Cykl "SPIS TREŚCI" w DDK "Węglin” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki "spis treści”. W czasie spotkań zaproszeni gości snują opowieść o ważnych dla nich utworach literackich, jednocześnie prezentując ich fragmenty na żywo. Do tej pory na scenie DDK "Węglin” swoje "spisy treści” prezentowali: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna