Inne

Biobudownictwo w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2014, 14:24

W sobotę, 21.06, o godz.12 w Galerii Labirynt ( ul. Popiełuszki 5) wykład i warsztaty poświęcone budowaniu z gliny i słomy.

godz. 12.00 - 13.00 - prezentacja „Biobudownictwo - nowoczesne domy z gliny i słomy” - Janusz Świderski, prekursor i propagator metody biobudownictwa w Polsce

Jak sam Świderski mówi: „Czy można dziś, jeśli nie ma się wysokich dochodów, wybudować własny dom?
- Można, ale nie w konwencjonalny sposób. Trzeba sięgnąć po technologie i materiały najprostsze, naturalne i niedrogie. Jest taka niekonwencjonalna i prosta technologia - technologia glinosłombeli - polega na budowie z bel i kostek prasowanej słomy, gliny, żerdzi i z innych naturalnych, jak najmniej przetworzonych materiałów, występujących w naszym bliskim otoczeniu. Z powodu niewiedzy i stereotypów myślowych materiały te są najczęściej ignorowane i marnują się, ale właśnie także z nich można zbudować wybitnie ciepły, zdrowy i solidny dom. Dom przyjazny dla człowieka i środowiska i najtańszy z obecnie możliwych. Czyż nie jest to racjonalne i piękne?

godz. 13.00 - warsztaty dla dorosłych „Biobudownictwo ze słomy i gliny”, prowadzenie: Weronika Świderska, Agata Jasińska, Sylwia Janasz

Podczas warsztatów powstanie trwały i funkcjonalny element do labiryntowego placu zabaw. Do udziału zaproszone są szczególnie osoby zainteresowane zdobyciem umiejętności budowy ściany metodą strowbal oraz ci, którzy chcą własnoręcznie tworzyć miejsce zabaw dla swoich dzieci.

Współorganizator: Słoneczny Pokój
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Galeria Labirynt Biobudownictwo
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna