Inne

Bitwa o literaturę. Między nami kobietami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2012, 13:47

Grażyna Plebanek (Rafał Latoszek/ Materiały Organizatora)
Grażyna Plebanek (Rafał Latoszek/ Materiały Organizatora)

Grażyna Lutosławska, Grażyna Plebanek i Agata Tuszyńska zmierzą się z tematem tzw. „literatury kobiecej”. Wtorek, 19 czerwca, godz. 19, Teatr Stary. Wstęp wolny.

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Goście: Grażyna Plebanek, Agata Tuszyńska

Jak dziś wygląda tzw. „literatura kobieca” i czy nadal jest to określenie pejoratywne, kojarzące się ze łzawymi romansidłami? Przecież kobiety statystycznie czytają więcej od mężczyzn, są bardziej chłonne na literaturę, to one stoją za listami bestsellerów literatury pięknej, to one głównie przychodzą na spotkania literackie.

Jak pisać: dla kobiet czy o kobietach? Co mężczyźni mogą znaleźć w takiej literaturze? Dlaczego mężczyźni mniej czytają? Czego im brakuje? Wrażliwości? Inteligencji? Wolnego czasu? Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Grażyna Lutosławska - dziennikarka, felietonistka, wykładowca, autorka sztuk i książek dla dzieci, kurator Galerii Radia Lublin.

Grażyna Plebanek - pisarka, autorka bestsellerowych powieści „Nielegalne związki" i „Dziewczyny z Portofino", a także „Pudełko ze szpilkami" i „Przystupa".


Agata Tuszyńska – pisarka, poetka i reportażystka. Autorka m.in. "Kilka portretów z Polską w tle. Reportaże izraelskie", "Singer. Pejzaże pamięci", "Oskarżona: Wiera Gran".
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna