Inne

Co autorka "Onych” sądzi o Marcu 1968

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2008, 13:07

Wybitna dziennikarka i pisarka Teresa Torańska we wtorek spotka się z czytelnikami w Lublinie.

Warszawianka przyjedzie na zaproszenie Studenckiego Koła Dziennikarskiego z Wydziału Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w wydziałowej Auli im. Ignacego Daszyńskiego.

Będzie ono poświęcone nowej książce Torańskiej "Jesteśmy”. Bohaterami publikacji są ludzie żydowskiego pochodzenia, którzy w 1968 roku zostali zmuszeni do opuszczenia Polski.

Jesteśmy - mówią Torańskiej emigranci po 40 latach. Gdzie teraz mieszkają i gdzie mieszkali przed antysemicką nagonką, czym zajmowali się i czym się teraz zajmują, co myślą dziś o swoich prześladowcach i co myśleli wtedy, jak "ułożyli się” z Polską i polskością - tego wszystkiego można dowiedzieć się z książki.

Torańska publikuje rozmowy z banitami i relacje. Poprzedza je wyjątkowo bogatą ikonografią. Publikacja zawiera aż 300 zdjęć. Zatem jest ona w dużej mierze do oglądania. Autorka proponuje nawet: "Najpierw proszę książkę obejrzeć”.

To kolejna zajmująca i ważna książka Torańskiej, znanej z upodobania do krótkich, hasłowych tytułów. Największy rozgłos przyniosła jej pozycja "Oni” z 1985 roku, zawierająca rozmowy z byłymi komunistycznymi decydentami o dorobku socjalizmu w Polsce, przeprowadzone w okresie stanu wojennego.

Początek wtorkowego spotkania o godz. 13. Adres: plac Litewski 3.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna