Inne

Czarna Żmija powraca do Cabaret Cafe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2010, 09:37

Kolejne odcinki serialu "Czarna Żmija: Rozważny i romantyczny” zostaną przeniesione w poniedziałek (26.04) na scenę w Cabaret Cafe.

"Czarna Żmija: Rozważny i romantyczny” to komedia z Rowanem Atkinsonem ("Jaś Fasola”) w roli głównej. On też wraz z Richardem Curtisem napisał scenariusz.

Akcja rozgrywa się w Anglii w latach 1760–1815 i igra z angielską historią. Przedstawia przygody najmłodszego syna Ryszarda IV, księcia Edmunda, tchórza, który mówi o sobie Czarna Żmija, oraz jego sługi Baldricka i Księcia Jerzego, Regenta Anglii.

Na pomysł wystawienia serialu wpadli Marcin Wąsowski i Michał Łysiak (obaj Kabaret Świerszczychrząszcz) oraz Łukasz Szymanek. Ustalili, że co dwa odcinki będą wymieniać się postaciami. – Dzięki temu publiczność będzie miała wielką radość oglądania i porównywania cech i warunków aktorów – mówił Szymanek.

W pierwszych odcinkach ("Wielka rzepa i wielka polityka” i "Pisma i pismaki”) w Czarną Żmiję wcielił się Szymanek, w Baldricka Łysiak, natomiast w Księcia Wąsowski. Teraz, zgodnie z obietnicą, w odcinkach "Pukanie i pukanina” oraz "Beztalencia do wzięcia” nastąpi zamiana i tytułową Czarną Żmiję zagra Michał Łysiak, księcia Regenta Łukasz Szymanek, a Baldricka Marcin Wąsowski.

Gościnnie wystąpią Karolina Brygoła oraz aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy Tomasz Bielawiec i Łukasz Król.

Akompaniować będzie Michał Iwanek, który wyczaruje z pianina muzykę epoki Oświecenia.

Początek o godz. 19. Adres: ul. Grodzka 21.

Wstęp za 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna