Inne

Debata w Lublinie: "Media a demokracja w XXI wieku"

Dodano: 30 września 2016, 13:18

Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle'a oraz Fundacja im. Friedricha Eberta  zapraszają na dyskusję o relacjach media - demokracja, która odbędzie się w piątek 30 września o g. 18 w Domu Nauczyciela LOGOS przy ul. Akademickiej 4 w Lublinie.

Podczas spotkania z dr Agnieszką Ziętek, red. Romanem Kurkiewiczem i red. Janem Ordyńskim uczestnicy zastanowią się nad przemianą współczesnych środków masowego przekazu i ich wpływie na demokrację, jakość debaty publicznej i postawy obywatelskie.

Dr Agnieszka Ziętek - adiunkt w Zakładzie Filozofii i Socjologii Polityki UMCS. Autorka ekspertyz, tekstów naukowych i publicystycznych publikowanych m.in. w „Akcencie”, „Przeglądzie Kulturoznawczym”, „Zadrze”, „Femce”, „Kulturze Enter”, „Gazecie Wyborczej” oraz w pracach zbiorowych.

Roman Kurkiewicz - dziennikarz, publicysta, felietonista; w przeszłości związany m.in. z "Gazetą Wyborczą", TVP, TOK FM, TVN 24, "Przekrojem"; wykładowca w Collegium Civitas w Warszawie.

Jan Ordyński - dziennikarz, w latach 1990 - 2006 związany z "Rzeczpospolitą", były współpracownik radiowej Jedynki oraz TVP Info, autor książkowych wywiadów z M. F. Rakowskim (wraz z H. Szlajferem) i D. Passentem; wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego.

Wstęp wolny. Dla uczestniczek i uczestników spotkania dostępne będą bezpłatne egzemplarze książki "Demokracja reaktywacja. Debaty o kryzysie demokracji i jej przyszłości".

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna