Inne

Do trzech odlicz z Grzegorzem Kasdepke

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2009, 09:10

Na trzy spotkania z Grzegorzem Kasdepke zaprasza na wtorek (8.12) Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Grzegorza Kasdepke można zaprosić na spotkania na różne tematy: dziennikarstwo i polityka (ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w prasie), film (jest scenarzystą telenoweli "Klan”), literatura dla dzieci (jest autorem wielu książek dla najmłodszych).

Powodem zaproszenia warszawiaka do Lublina była dla miejskiej biblioteki ostatnia sfera działalności Kasdepke. Jest ona bardzo obfita i ceniona. Pisarz ma na koncie prawie 40 książek oraz kilka prestiżowych nagród i wyróżnień.

Jego twórczość charakteryzuje się dogłębnym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem. To wraz ze świetnym warsztatem literackim przysporzyło mu m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, tytułu Najlepsza Książka Roku w kategorii "Literatura dla dzieci” w plebiscycie Wirtualnej Polski i dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI.

W tym kontekście bardzo intrygująco brzmi informacja, że Kasdepke w szkole podstawowej miał duże trudności z czytaniem i pisaniem. Nie był też orłem z matematyki. Jej jednak poświęcił swoją najnowszą książkę "Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne”.

"Drodzy Czytelnicy, gdy byłem mały myślałem, że matematyka jest nudna. Gdy byłem trochę większy, nadal myślałem, że matematyka jest nudna. A potem urosłem, wydoroślałem i... nie zmieniłem o matematyce zdania” – wspomina 37-letni pisarz w tekście promocyjnym książki.

Dalej pisze: "Aż tu nagle mój syn poszedł do szkoły. Przeglądałem jego podręczniki, odrabialiśmy razem lekcje, i co się okazało? Że matematyką można się nieźle bawić. Dlatego właśnie powstała ta książka. Książka o cyfrach, trójkątach i różnych działaniach. Książka, przy której będziecie rechotali, chichotali i łapali się za brzuchy. Książka, która udowodni, że matematyka nie jest nudna. Bardzo Wam zazdroszczę, że zrozumiecie to tak wcześnie.”

O tej i innych publikacjach pisarza będzie można z nim porozmawiać we wtorek o godz. 9.30 w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej (Rynek 11), o godz. 11.30 w Filii nr 24 MBP (ul. Juranda 7) i o godz. 13.30 w Filii nr 26 (ul. Leonarda 18).

To będą ostatnie spotkania z cyklu "Między słowem a obrazem”, którego bohaterami byli pisarze i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Liliana Bardijewska, Elżbieta Krygowska-Butlewska, Wanda Chotomska, Zdzisław Witwicki, Joanna Olech, Barbara Kosmowska, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Joanna Papuzińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Paweł Beręsewicz.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna