Inne

Dożynki w Wisznicach. Rolnicy świętują, Feel gra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2013, 19:15
Autor: (opr. pab)

Dożynki Wojewózdzkie odbędą się w Wisznicach (Materiały prasowe)
Dożynki Wojewózdzkie odbędą się w Wisznicach (Materiały prasowe)

Zespoły Feel i Skaner, piosenka rosyjska, włoska i latynoska. Tak różnej muzyki będzie można posłuchać w niedzielę podczas Dożynek Wojewódzkich w Wisznicach.

Część oficjalna Święta Plonów rozpocznie się o godz. 11 mszą w kościele parafialnym. O godz. 12.30 korowód dożynkowy wyruszy na stadion piłkarski. – Tam rozpocznie się prezentacja wieńców, a komisja konkursowa je oceni w dwu kategoriach: tradycyjnej (koła, kule, stożki, korony) i współczesnej (sceny żniwne, obrazy, figury) – informuje Józef Obroślak, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Na stadionie o godz. 13 będzie też można zobaczyć ceremoniał – obtańczenie wieńca dożynkowego przez Zespół Pieśni i Tańca z miejscowego Gimnazjum im. K. Baczyńskiego. Obrzęd dożynkowy "Wereja” zaprezentuje grupa teatralna "Czeladońka” z Lubenki.

W części artystycznej, która zacznie się o godz. 15 przewidziano m.in.: występy zespołów ludowych, galę piosenki biesiadnej i sarmackiej, przeboje grup "Boney M.” i "Queen” w wykonaniu Czaban Band, galę piosenki rosyjskiej, zespół "Skaner”, galę piosenki włoskiej i latynoskiej. Gwiazdą dożynek będzie zespół "Feel”, którego występ zaplanowano na godz. 20.45.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna