Inne

Dwie wystawy w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Dodano: 30 sierpnia 2017, 10:37
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Galeria im. M.E. Andriollego działająca przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na podwójny wernisaż wystaw - Po prostu pejzaż Pawła Taranczewskiego i Morskie oko Wacława Taranczewskiego. Otwarcie ekspozycji 7 września.

Paweł Taranczewski urodził się w 1940 roku w Krakowie. Studiował malarstwo sztalugowe na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, które  ukończył w roku 1963. Od roku 1966 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał szereg indywidualnych wystaw malarstwa w Krakowie i w innych miastach Polski oraz uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wacław Taranczewski urodził się w 1903 roku w Czarnkowie. Kształcił się w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Poznaniu następnie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie. Wielokrotnie bywał nagradzany polskimi i międzynarodowymi nagrodami w tym Guggenheim International Award na XXIX Biennale w Wenecji (1958), polską Nagrodą Państwową (1972) za całą twórczość. Wacław Taranczewski zmarł 11 lutego 1987 roku. Został pochowany na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Ekspozycje będą czynne do 7 października.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna