Inne

Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w Galerii Labirynt (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2013, 13:01
Autor: Kmo

W czwartek (16 maja) w Galerii Labirynt, (ul. ks. J. Popiełuszki 5) rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA i trwać będzie do niedzieli (19 maja)

Podczas przeglądu z okazji 55 rocznicy Studia Miniatur Filmowych z Warszawy, zostanie przypomniana twórczość m.in. Waleriana Borowczyka i Jana Lenicy. Współczesną polską animację reprezentować będzie autorka znakomitych plastelinowych animacji Monika Kuczyniecka, oraz wybitny "duet kreatywny” czyli Kijek/Adamski, twórcy wideoklipów. Na młodych i najmłodszych widzów, czeka przegląd największych serialowych hitów Studia Miniatur Filmowych, a także najnowszych polskich animacji pod hasłem "Teraz dzieci!”.

Podczas festiwalu odbędzie się konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych.

Bilet w cenie 5 zł, a na pokazy konkursowe wstęp bezpłatny.

16.05 (czwartek)

godz. 12.00

▌PROJEKCJA DLA DZIECI / 68'25” / bilet: 5 zł

W programie:
PROSZĘ SŁONIA (1978), Witold Giersz / SMF; 63'
MAŁY WESTERN (1960), Witold Giersz / SMF; 5'25″

godz. 18.00 / oficjalne otwarcie festiwalu

▌WIELKIE MINIATURY, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 1 / 100'/ bilet: 5 zł

W programie:

ZMIANA WARTY (1958), Włodzimierz Haupe i Halina Bielińska, 7'42″
NOWY JANKO MUZYKANT (1960), Jan Lenica, 10'
OCZEKIWANIE (1962), Witold Giersz, Ludwik Perski, 9'26”
CZERWONE I CZARNE (1963), Witold Giersz, 6'24″
KLATKI (1966), Mirosław Kijowicz, 7'27″
LIBIDO (1967), Alina Maliszewska, 8'01”
INTELEKTUALISTA (1969), Witold Giersz, 6'52”
INWAZJA (1970), Stefan Schabenbeck, 7'31”
RĘKA (1974), Mirosław Kijowicz, 2'34”
Z ŻYCIA OWADÓW, CZYLI LOT TRZMIELA (1979), Zofia Oraczewska, 9'03”
ŁAGODNA (1985), Piotr Dumała, 11′
OPERA NR 23 (1985), Bogdan Nowicki, 8'04”
WYŚCIG (1989), Marek Serafiński, 6'03”

godz. 20.00

▌KONKURS "STUDYJNY” 1 / 94' / wstęp bezpłatny

***

17.05 (piątek)

godz. 12.00

▌PROJEKCJA DLA DZIECI – TERAZ DZIECI! CZYLI PRZEGLĄD NAJNOWSZYCH POLSKICH ANIMACJI DLA DZIECI / 61' / bilet: 5 zł

W programie:

PAMIĘTNIK FLORKI (2011), Anna Wróblewska-Dzwoniarek i Stanisław Lenartowicz / ANIMA-POL; 3'
ZIELONA KREDKA (2010), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 10'
HIP-HIP & HURRA: "Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” (2010), Elżbieta Wąsik / SMF; 13'23”
EDWARD, PSIE SERCE (2011), Grzegorz Koncewicz / M.Serafiński Studio; 11'13”
KAKTUS I MAŁY: "Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?” (2012), Janusz Martyn / ANIMA-POL; 5'21”
MAMI FATALE: "Pod fatalna banderą” (2011), Łukasz Kacprowicz / SMF, Grupa Smacznego; 10'
MOTYL ALFRED (2012), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 8′

godz. 18.00

▌WIELKIE MINIATURY, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 2 / 106'/ bilet: 5 zł

W programie:

SZKOŁA (1958), Walerian Borowczyk, 6'38″
LABIRYNT (1961), Jan Lenica, 14'14″
NEONOWA FRASZKA (1959), Witold Giersz, 8'50”
MATERIA (1962), Kazimierz Urbański, 9'38”
SKRZYDŁA (1965), Leonard Pulchny, 9'44”
DROGA (1971), Mirosław Kijowicz, 4'23″
KASKADER (1972), Witold Giersz, 7'44”
BANKIET (1976), Zofia Oraczewska, 8'16″
NA KAŻDE WEZWANIE (1976), Leszek Komorowski, 8'45”
SZYCHTA (1988), Jerzy Kalina, 5'59”
JONTEK (1983), Wiesław Zięba, 2'23”
FRANZ KAFKA (1991), Piotr Dumała, 16'16”
OCENA (1979), Leszek Komorowski, 3'42”

godz. 20.00

▌KONKURS "STUDYJNY” 2 / 99' / wstęp bezpłatny

***

tny

18.05 (sobota)

godz. 12.00

▌PROJEKCJA DLA DZIECI – MINIATUROWE PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI DLA DZIECI / 83'/ bilet: 5 zł

Pojedyncze odcinki dobranocek, wybrane spośród największych serialowych hitów Studia Miniatur Filmowych z Warszawy. Wyjątek stanowią jedynie PRZYGODY PANNY KRESECZKI; zrealizowane na podstawie scenariuszy Wandy Chotomskiej i wyreżyserowane przez 3 wybitnych artystów PRZYGODY PANNY KRESECZKI, to zapoznane i niesłusznie przerwane po trzech odcinkach arcydzieło prostoty i dowcipu.

W programie:

BAŚNIE I WAŚNIE "BITWA MORSKA” (1964), Piotr Paweł Lutczyn; 8'44″
PIESEK W KRATKĘ "SAM JAK PIES” (1968), Zofia Ołdak; 8'
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA "ZŁOTY SZLAK” (1969), Bogdan Nowicki; 9'
KOCHAJMY STRASZYDŁA "SZALEJĄCY REPORTER” (1970), Krzysztof Dębowski; 9'
PRZYGODY PANNY KRESECZKI "OBRAZY” (1973), Leszek Galewicz; 8'58”
POMYSŁOWY DOBROMIR "DRUKOWANE KWIATY” (1974), Roman Huszczo; 10'
TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA "PORWANIE” (1976), Maciej Wojtyszko; 10'06”
WĘDRÓWKI PYZY "ZA PROGIEM…” (1977), Piotr Paweł Lutczyn; 9'48″
2 KOTY + 1 PIES "ZŁOTA RYBKA” (1988), Leszek Marek Gałysz; 8'45″

godz. 18.00

▌MINIATURY W PIERWSZEJ DEKADZIE XXI WIEKU, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 3 / 107' / bilet: 5zł

W programie:
LOVE GAMESTATION (2001), Paweł Borowski, 11'05”
WYSPA R.O. (2001), Jan Lenica, 31'10”
UWAGA! ZŁE PSY (2001), Maciej Majewski, 6'15”
ŚLUB KRAWCA (2001), Elżbieta Wąsik, 9'48”
WARZYWNIAK, 360 ST. (2006), Andrzej Barański, 24'18”
TITANIC WORLD (2008), Hanna Margolis, 8'
LUCKY DAY FOREVER (2011), Aleksander Wasilewski, 16'34

godz. 20.00

▌KONKURS "OFF” + "WIDEOKLIP” / 97' / wstęp bezpłatny

***

19.05 (niedziela)

godz. 12.00

▌PROJEKCJA DLA DZIECI – JACEK I PLACEK (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF / 72'/ bilet: 5 zł

JACEK I PLACEK (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF; 72'

godz. 18.00

▌WSZYSCY JESTEŚMY ULEPIENI Z TEJ SAMEJ PLASTELINY – PRZEGLĄD FILMÓW MONIKI KUCZYNIECKIEJ // CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA – PRZEGLĄD FILMÓW DUETU KIJEK/ADAMSKI / 80'/ bilet: 5 zł

W programie:

Bajzel "Zabawki” (2011), Monika Kuczyniecka, 3'37”
"Tadzik kładzie panele” (2006), Monika Kuczyniecka, 1'03″
Dagadana "Wszystkie mają po chłopoku” (2011), Monika Kuczyniecka, 4'02”
"Dlaczego Chińczycy mają skośne oczy” (2006), Monika Kuczyniecka, 1'44″
FOX feat. m.bunio.s "Belly of the Beast” (2010), Monika Kuczyniecka, Mateusz Pleskacz, Jacek Nastał, 2'58”
"Tramwaj” (2007), Monika Kuczyniecka, 8'38”
VOO VOO "Bang! Bang!” (2006), Monika Kuczyniecka, 2'09″
"Renifer Bezkostny” (2008-2009), Monika Kuczyniecka, 13'14″
Czesław Śpiewa "Ucieczka” (2009), Monika Kuczyniecka, 3'28”
"In statu nascendi” (2011), Kijek/Adamski, 3'07”
Pink Freud "Dziwny jest ten kraj” (2007), Kijek/Adamski, 3'22”
The Myself Collective "See”(2008), Kijek/Adamski, 3'24”
Oi Va Voi "Everytime” (2009), Kijek/Adamski, 3'17”
Tomasz Stańko Quintet "Grand Central” (2010), Kijek/Adamski, 2'
Brodka "W pięciu smakach” (2010), Kijek/Adamski, 3'37”
We Cut Corners "Pirate's Life” (2011), Kijek/Adamski, 2'27”
Röyksopp "Coming Home” (2011), Kijek/Adamski, 5'05”
“Noise” (2011), Kijek/Adamski, 6'37”
Pezet x Jimek "Nie muszę wracać” (2012), Kijek/Adamski, 3'53”
Shugo Tokumaru "Katachi” (2013), Kijek/Adamski, 3'04”

godz. 20.00

▌KONKURS "SZKOLNY” / 94' / wstęp bezpła
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
CGK - aplikacja mobilna