Inne

Finał Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2010, 08:18

Koncertem galowym w muszli koncertowej w Lublinie zakończą się w środę (7.07) 25 Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Tegoroczne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka są wyjątkowo ciekawie obsadzone. Biorą w nich udział zespoły pieśni i tańca z Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Kenii, Litwy, Paragwaju, Rosji, Ukrainy i Polski, a więc reprezentanci czterech kontynentów – Europy, Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Holendrów, Kenijczyków i Paragwajczyków możemy oglądać na Lubelszczyźnie po raz pierwszy. Swoimi tanecznymi występami w muszli Ogrodu Saskiego i muzycznymi na scenie przed Trybunałem Koronnym dostarczyli sporo pozytywnych wrażeń.

Generalnie najgoręcej zostały przyjęte przez lublinian popisy zespołów z Rosji, Kenii i Hiszpanii. Zachwyt wzbudziły akrobatyka pierwszego, dynamizm drugiego i malowniczość trzeciego.

Wszystkich artystów będzie można zobaczyć po raz ostatni w środę w muszli podczas koncertu galowego. Największą atrakcją będą lubelskie tańce – cygan, polka i walczyk – w wykonaniu zagranicznych tancerzy.

Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna