Inne

Flamenco w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 14:56

Tańczy Aleksandra Gadzało
Tańczy Aleksandra Gadzało

W piątek (21 stycznia) o godz. 18.00 w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się hiszpańskie widowisko taneczne "Mujeres Flamencas” oparte na tradycyjnym flamenco. W programie m.in.: sevilliana, fandango, alegria, tango, rumba i tinto.

Flamenco jest sztuką Cyganów zamieszkujących południową prowincję Hiszpanii – Andaluzję. Z czasem zaczęło przyjmować wysublimowane formy, zdobywając uznanie szerokiej publiczności. Należy je traktować jako całościową kulturę, obejmującą muzykę, taniec, poezję, styl życia i obyczajowość. Uwagę przyciąga przede wszystkim taniec – pełen ekspresji, autentycznych emocji, piękny i wyrazisty.

"Mujeres Flamencas” to widowisko oparte na tradycyjnym flamenco, obejmujące takie formy, jak: bardzo popularną sevillianę, tańczoną powszechnie na wszelkiego rodzaju uroczystościach rodzinnych czy publicznych, fandango, wywodzące się z folkoru andaluzyjskiego, ale bardziej dostojne, radosną alegrię, tango i rumbę oraz nostalgiczne tiento.

Mujeres składa się z wielu pojedynczych tańców wykonywanych czy to indywidualnie czy wspólnie, ale zawsze z udziałem trzech tancerek na scenie.

Wystąpią: Łucja Krasińska, Aleksandra Gadzało, Marta Malinowska.
Choreografia i aranżacja Łucja Krasińska z wykorzystaniem choreografii Pastory Galvan.
Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna