Inne

Improwizacja teatralna i zabawne piosenki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2009, 12:44

Na Wieży Trynitarskiej "furgocze blaszany kogucik”, wskazując kierunek wiatru. W Czarciej Łapie rozśmiesza Blaszany Kogucik (8.02).

W niedzielę trzecie spotkanie z niezwykłym kabaretem, zorganizowanym przez Józefa Szopińskiego z Polskiego Radia Lublin i Rafała Stefańczyka ze Stowarzyszenia Konotacje Sztuki "Sztukon” w lokalu słynącym kiedyś z występów rozśmieszaczy (legendarny Czart).

Blaszany Kogucik nie jest zespołem. To szyld, pod którym występują różne grupy i soliści, zapraszani do kolejnych odsłon przedsięwzięcia. Niektórzy z nich powracają, inni nie. Sceniczną składankę spina swoimi wejściami ze słowem wiążącym dwójka prowadzących: Szopiński i Łukasz "Dankton” Downar Zapolski.

W poprzednich wydaniach konferansjerzy Blaszanego Kogucika zapowiadali m.in. aktorów Teatru Enigmatic, uczestników Laboratorium Słowa przy Teatrze NN, artystów związanych ze Sztukonem, członków Kabaretu Mieszane Uczucia i Kabaretu Stonka Ziemniaczana Pasiasty Dywersant oraz muzyków supergrupy Mamy Zespół.

Publiczność zaśmiewała się przy skeczach, monologach, parodiach, etiudach teatralnych, piosenkach i innych formach słownych i słowno-muzycznych.
W najnowszej odsłonie pojawi się zespół No Potatoes z "Improv Show”. Czyli pokazem improwizacji teatralnej. Aktorzy będą przy pomocy rozmaitych technik scenicznych odgrywać etiudy na zadane przez publiczność tematy.

To będzie absolutna nowość w Blaszanym Koguciku. Elementem kontynuacji będzie udział supergrupy muzycznej.

Tym razem pojawi się ona pod nazwą Mamy Zespół w Pełni. Wystąpią: Martyna Bogucka (wokalistka związana z Przestrzenią Działań Twórczych "Tektura”), Zbigniew Kowalczyk (gitarzysta i wokalista w zespołach Starcy i Blueski), Łukasz "Dankton” Downar Zapolski (gitarzysta basowy Starców), Sylwia Lasok (wokalistka zespołu Sambasim) i Mirek Orgasiński (perkusista w zespole Backbeat).

Po tym składzie można spodziewać się zręcznego balansowania między dobrą muzyczną robotą a wygłupem.
Start o godz. 17. Wstęp za 10 zł. Adres: Rynek 19.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna