Inne

IV Lubelskie Targi Książki już od piątku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2010, 17:17

Spotkanie z pisarzem Marcinem Wrońskim, reportażystką Katarzyną Michalak oraz promocja firm wydawniczych – to tylko niektóre wydarzenia, jakie zaplanowano w ramach Targów Książki.

IV Lubelskie Targi Książki oficjalnie rozpoczną się w piątek o godzinie 11 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Jednak już jutro w Czytelni Naukowej odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań autorskich.

O godzinie 17 będzie można porozmawiać z Tomaszem Kwaśniewskim, dziennikarzem, autorem książek „Dziennik ciężarowca” i „Dziennik taty”.

Ideą targów jest promocja wydawców oraz twórców Lublina i Lubelszczyzny. Spotkania będą się odbywać w piątek od 11 do 18 i w sobotę od 10 do 16 w Galerii Biblioteki.

Podczas ich trwania zostanie wręczony „Wawrzyn Pawła Konrada” laureatom konkursu Książka Roku 2009, „Biały Papirus” darczyńcom biblioteki. Będzie można również zobaczyć wystawę pokonkursową Książka Roku 2009 i wystawę fotograficzną „Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego”.
PROGRAM TARGÓW

Piątek (3 grudnia) o godz. 13 w Czytelni Zbiorów Specjalnych – promocja książki Marcina Wrońskiego „Officium Secretum. Pies Pański”. O godz.15 – „Podróż wśród „zwiewnych krajobrazów” – spotkanie autorskie ks. Janusza Kozłowskiego, o godz. 17 – promocja książki „Kobiety niezapomniane” i wieczór radiowo-literacki Katarzyny Michalak, dziennikarki i reportażystki Radia Lublin.

Sobota (5 grudnia) o godz. 10.30 mikołajkowe spotkania w bibliotece – zabawy i gry dla dzieci. O godz. 12 – Czytelnia Zbiorów Specjalnych – III Lubelska Aukcja Antykwaryczna.
* Wystawy: w Galerii Zielonej „Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego”, w holu biblioteki wystawa pokonkursowa „Książka Roku” i „Kalendarze (…) nie chcą umierać po roku (…)”, w Czytelni Zbiorów Specjalnych – wystawa „Pasje ks. Janusza Kozłowskiego”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna