Inne

Jan Gryka w Muzeum Lubelskim: Sztuczne kwiaty, mąka i niebieskie wieże

Dodano: 11 stycznia 2017, 21:22
Autor: Damian Drabik

W piątek, 13 stycznia, o godz. 18 w Muzeum Lubelskim wernisaż wystawy „Małe Muzeum Drobnych Przejawów Mąki oraz inne wątki”. To retrospektywny przegląd twórczości Jana Gryki.

Jan Gryka urodził się w 1959 roku w Michałowie. Od lat mieszka w Lublinie. Jest związany w Wydziałem Artystycznym UMCS i współtworzy program Galerii Białej.

Przez lata rozwijał działalność performerską, tworzył wielowarstwowe instalacje i obiekty artystyczne, podejmując dialog z przeszłością i współczesnymi środkami wyrazu.

Na zamku zobaczymy instalacje z mąki i przestrzenne realizacje z barwnych sztucznych kwiatów i monumentalnych obelisków. Wystawa „Małe Muzeum Drobnych Przejawów Mąki oraz inne wątki” pomyślana jest jako wędrówka po meandrach twórczości artysty, zaplanowana również jako wędrówka po zaaranżowanych na nowo wnętrzach muzealnych. Ponadto zobaczymy prace artystów kształtujących środowisko Galerii Białej, którą Gryka prowadzi z Anną Nawrot.

W programie piątkowego wernisażu wystąpienie Katarzyny Cichoń, Michała Stachyry i Roberta Kuśmirowskiego: „Od renesansu do postimpresjonizmu – od van Gogha do Roberta Mappletorphe’a”.

Ekspozycja będzie czynna do 12 lutego. 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna