Inne

Kazimierz Dolny: Szukają artystów do eksperymentu

Dodano: 7 czerwca 2017, 16:34

Teatr Klepisko
Teatr Klepisko (fot. Teatr Klepisko)

Zaplanowany na ponad miesiąc eksperyment z nieznanym efektem finalnym. Działania z pogranicza teatru, muzyki, filmu czy malarstwa. A wszystko to w malowniczej wsi pod Kazimierzem Dolnym. Tripoint Summer Session to inicjatywa unikalna na skalę ogólnopolską.

Pomysł na zorganizowanie artystycznego eksperymentu narodził się w Skowieszynku pod Kazimierzem. Tam od dwóch lat funkcjonuje Teatr Klepisko prowadzony przez grupę młodych artystów. W stodole należącej do rodziców jednego z inicjatorów wystawiane są sztuki, a od pewnego czasu organizowane koncerty i inne wydarzenia.

– Szybko okazało się, że Klepisko skłonne jest też „znosić” inne gałęzie sztuki. Malarstwo, muzyka, performance a może gry typu LARP? Nasza stodoła jest otwarta na każdy przejaw twórczości – piszą organizatorzy.

Stąd też zrodził się pomysł na pięciotygodniowy eksperyment, zaplanowany na czas od 17 lipca do 20 sierpnia. Jego uczestnicy będą mieszkać w domku letniskowym przy teatralnej stodole. Osią wspólnych działań artystów, łączących ich twórczość, będą „legendy”, czyli utwory epickie osnute wokół wydarzeń fantastycznych.

Eksperyment nie ma ściśle określonego programu, choć jak podkreśla Jan Wawrzyniec Tuźnik, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia, podjęta zostanie próba ukierunkowania działań wszystkich uczestników.

– Postaram się trzymać pieczę nad tym, abyśmy nie utonęli w artystycznym chaosie. Wektor w postaci wspólnego tematu będzie dla nas drogowskazem do pokazu (a może pokazów) finałowego. Przez pierwszy tydzień postaramy się bardzo dobrze poznać, porozmawiać o swoich artystycznych marzeniach i zmorach. Następnie podzielimy się na podgrupy. Schemat pracy pozwoli na stworzenie „Tripoint” czyli trójstyku sztuki, chociaż naprawdę będzie to „wielostyk” – mówi Tuźnik.

Do projektu mogą dołączyć artyści wszystkich dyscyplin, niezależnie od wieku, narodowości czy wykształcenia. Udział w eksperymencie jest darmowy. Zgłoszenia trwają do 15 czerwca. Wśród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrana 10-osobowa grupa. Więcej informacji znajduje się na stronie Facebookowej wydarzenia.

Czytaj więcej o: Skowieszynek Teatr Klepisko
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwa Tyggodnie max. Artyści sa zapracowani. W takim czasie wypoczną i przygotują np. album muzyczny.... a i więcej ich można by było przyjąć. Chyba, że szukamy artystów, kórzy na prawdę jeszcze nie wiedzą co zrobic z taaaakim czasem :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna