Inne

Klezmerskie jam session dla Singera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2013, 17:07

 (Maciej Bielec)
(Maciej Bielec)

W czwartek, 25 lipca, wolontariusze i artyści z Francji, Hiszpanii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy, Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” spotkają się w Lublinie.

11 lipca wyruszyli w magiczną podróż po miastach, w których toczy się akcja opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla, Izaaka Baszewisa Singera. W Szczebrzeszynie, Józefowie, Tyszowcach, Biłgoraju, Kraśniku i Bychawie międzynarodowa grupa wolontariuszy wraz z mieszkańcami poszukiwała śladów świata opisywanego przez Singera.

– W każdej z miejscowości byliśmy dwa dni. Pierwszy poświecony był sztafecie pamięci (wspomnienia mieszkańców), drugi warsztatom cyrkowym i teatralnym. Na finał prezentowaliśmy program „Artyści dla Singera” – mówi Witold Dąbrowski, dyrektor artystyczny Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN.

W czwartek, 25 lipca, wolontariusze i artyści z Francji, Hiszpanii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy spotkają się w Lublinie.

– Zapraszamy na finał Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”. Przyjadą do nas specjalni goście z Biłgoraja, Bychawy, Józefowa, Kraśnika, Szczebrzeszyna i Tyszowiec – mówi Dąbrowski.

O godz. 17 w Bramie Grodzkiej rozpocznie się spektakl „Szlemiel” o tym, jak Żyd z Chełma szukał mądrości w Lublinie i nie tylko. W najmniejszym teatrze świata rolę Szlemiel brawurowo gra Witold Dąbrowski. O godz. 18 w restauracji Hades-Szeroka rozpocznie się koncert zespołu Hojzes Klezmorim, o godz. 20 klezmerskie jam session.

– Wstęp na poszczególne wydarzenia jest wolny. Zapraszamy w ostatnią już podróż po świecie Singera – mówi Dąbrowski.
Waldemar Sulisz

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna