Inne

Kolacja Mistrzów na Zamku w Janowie Podlaskim

Autor: eb

mat.prasowe
mat.prasowe

Dwóch malarzy i aktor na Kolacji Mistrzów na Zamku w Janowie Podlaskim. Swoje wspomnienia związane z janowską stadniną przedstawią Andrzej Strumiłło, Andrzej Grzybowski oraz Andrzej Novak-Zempliński.

Panowie spotkają się na kolacji 28 października. Będzie można w tym uczestniczyć.

– Ten wieczór poświęcony będzie wspomnieniom trzech artystów, których drogi spotkały się właśnie tu, na Podlasiu, w otoczeniu pięknej architektury, dzikiej nadbużańskiej przyrody i niezwykłych koni. Dotychczas nigdzie nie zapisane, opowiadane spontanicznie, pięknym językiem - wyjątkowe wspomnienia, którymi podzielą się  bohaterowie wieczoru – zapowiada Magdalena Świętochowska-Skup z grupy Arche, właściciela zamku. – Przed nami spektakl, nie poprzedzony żadną próbą, "inkrustowany" utworami, w wykonaniu zaproszonych piosenkarzy i muzyków, do tego z aktywnym uczestnictwem widzów. Tytuł spotkania nie jest przypadkowy - to będzie prawdziwa kolacja na scenie – podkreśla Świętochowska-Skup.

Andrzej Strumiłło to polski malarz, rzeźbiarz i fotograf, jest także hodowcą koni czystej krwi arabskiej. Z kolei Andrzej Grzybowski to aktor i architekt. Mało kto o tym wie, że Grzybowski jest autorem logo Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. A Andrzej Novak-Zempliński to artysta plastyk. Uprawia malarstwo sztalugowe ale zajmuje się również projektowaniem architektonicznym, konserwacją architektury zabytkowej.

W Kolacji Mistrzów można uczestniczyć, ale trzeba wcześniej zarezerwować miejsce. Koszt to 90 zł. Początek o godz. 18.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna