Inne

Kolejne atrakcje festiwalu Kazimierskie Inspiracje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2009, 19:49

Nad Wisłę przybył Don Conreaux. W środę (12.08) w Kazimierzu zainauguruje swoje warsztaty z cyklu "Trening mistrza gongu”.

A w sobotę sławny nowojorski artysta wystąpi w Janowcu w koncercie "Magnum opus gongu”.

Festiwal Kazimierskie Inspiracje jest poświęcony niekonwencjonalnym – przede wszystkim muzycznym – metodom osiągania równowagi fizycznej i duchowej oraz rozwoju. Motywem przewodnim drugiej edycji imprezy, zaplanowanej na ponad miesiąc, jest muzyka gongów. W programie są relaksujące, grupowe i indywidualne kąpiele w dźwiękach gongów, warsztaty, spektakle i koncerty.

Najważniejszy z nich to sobotni "Magnum opus gongu”. Jego gwiazdą będzie Don Conreaux, uważany za największego współczesnego mistrza gry na gongu. W występach nowojorskiego artysty ten instrument zadziwia wielowarstwowością brzmienia i uniwersalnością. Conreaux jest pionierem w dziedzinie wykorzystania dźwięków gongu do redukcji stresu oraz psychoterapii. Gra też na morskich muszlach i śpiewa. Swoją muzykę określa jako "duchowy free jazz”.

W koncercie na janowieckim zamku mistrzowi będą towarzyszyć Gabriella Kapfer i zespół Piąty Żywioł. Kapfer to szkocka wiolonczelistka i śpiewaczka, obdarzona magicznym, krystalicznie czystym głosem i posługująca się nim z wyjątkową lekkością.
Piąty Żywioł to śląska grupa nu-jazzowa wykorzystująca instrumenty ludowe i elektroniczne.

Początek grania o godz. 20. Bilety kosztują 35 zł (normalne) i 25 zł (dla studentów, emerytów i rencistów). Rezerwacje: tel. (509) 47-73-55 i (668) 43-68-81.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna