Inne

Konferencja poświęcona uchodźcom w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 10 grudnia 2016, 14:09
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W sobotę, 17 grudnia o godz. 10 w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) rozpocznie się konferencja "Uchodźcy - Jak działać?". Organizacje pozarządowe, biznes i społeczności lokalne w obliczu wyzwań migracyjnych.

- Nurtują Cię problemy uchodźców? Poszukujesz informacji na temat kryzysu migracyjnego? Chcesz poznać działania i pomysły ludzi, firm i organizacji pracujących z uchodźcami oraz ich wspierających? Przyjdź! - zachęcają organizatorzy.

O godz. 10 rozpoczną się Mikronarracje, podczas których zaprezentują się organizacje pozarządowe i osoby prywatne pracujące z uchodźcami i migrantami. Wśród uczestników m.in. Piotr Bystrianin z Fundacji Ocalenie i Anna Alboth z Rodziny bez Granic.

Na 12.30 zaplanowano panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele firm i organizacji będą dystkutować o kryzysie uchodźczym i społecznej odpowiedzialności biznesu wobec wyzwań migracji.

O godz. 15 z kolei odbędzie się projekcja filmu Gianfranco Rosiego "Fuocoammare. Ogień na morzu". Słowo wstępne Jarosław Mikołajewski, autor m.in. książki "Wielki Przypływ" opowiadającej, podobnie jak film, o losach mieszkańców Lampedusy.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 grudnia 2016 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie są uchodźcy tylko imigranci, przestańcie łgać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna