Inne

Kraśnik: Święto Malin ze Schabami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2010, 10:02

Będzie co zjeść, będzie na co popatrzeć, będzie czego posłuchać. Kraśnik zaprasza na niedzielę (11.07) na doroczne Święto Malin.

Najpierw trochę danych rolniczych. Powiat kraśnicki jest zagłębiem produkcji sadowniczej, w tym głównie malin. Zajmując 3 procent powierzchni kraju, wytwarza rocznie ponad 30 procent produkcji krajowej tego gatunku.

Właśnie dlatego w Kraśniku organizowane jest co roku Święto Malin, zwane potocznie Maliniakami. Ma ono formę festynu, na którym oferowane są rozmaite atrakcje – widowiskowe, konkursowe, koncertowe, wystawowe.

Tegoroczny festyn zacznie się o godz. 15 występem Jurija Ziniewicza zatytułowanym "Pokaz możliwości organizmu ludzkiego”. To będzie jednak dla przeciętnego człowieka prezentacja nadludzkich możliwości.

Po pochodzącym z Białorusi joginie, mistrzu karate i kaskaderze można spodziewać się takich rzeczy jak spacer po ostrzach samurajskich katan, utrzymywanie na klatce piersiowej setek kilogramów i gięcia w dłoniach grubych metalowych prętów.

Z występów artystycznych organizatorzy szczególnie polecają koncert gwiazdy festynu – Formacji Nieżywych Schabuff. Olek Klepacz i jego kompania zapewne wykonają takie przeboje jak "Klub wesołego szampana”, "Faja”, "Żółty rower”, "Lato”, "Da da da” (cover hitu niemieckiej grupy Trio), "Mów mi Elvis” oraz nowsze szlagiery "Ty” i "Ławka”. Koncert grupy zaplanowano na godz. 21.

Wcześniej publiczność będą bawić dziecięcy zespół folklorystyczny Tade z Węgier, grupy z Osiedlowego Domu Kultury SM "Pomoc” w Kraśniku, orkiestra Olek Band z Janowa Lubelskiego oraz zespoły działające przy kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

Występom artystycznym będą towarzyszyć ekspozycje promocyjne gmin i firm, wojewódzka wystawa rękodzieła artystycznego, targi staroci, wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne. Około godz. 18 nastąpi podsumowanie konkursów na potrawy z malin.

Miejsce: plac za Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna