Inne

Kryminalny czwartek z Marcinem Wrońskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2013, 17:03
Autor: (mag)

Cykl radiowych spotkań z autorami kryminałów otworzy Marcin Wroński (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Cykl radiowych spotkań z autorami kryminałów otworzy Marcin Wroński (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Miłośnicy prozy autora serii kryminałów retro o Lublinie, będą mogli w czwartek 18.04 spotkać się z pisarzem. Będzie pierwszym gościem cyklu "Kryminalne czwartki w Lublinie” przygotowanego przez Radio Lublin.

Cykl służący promocji współczesnych polskich kryminałów składa się z sześciu podobnie realizowanych przedsięwzięć, zawsze skupionych wokół postaci wybitnego polskiego pisarza, autora powieści kryminalnych. Oprócz Marcina Wrońskiego gośćmi Radia Lublin będą: Ryszard Ćwirlej (16 maja), Marek Krajewski (20 czerwca), Zygmunt Miłoszewski (19 września), Mariusz Czubaj (17 października) i Marta Guzowska (21 listopada).

Wstęp na spotkania z pisarzami jest wolny. Będą one rejestrowane, zaś 30-minutowy reportaż zostanie potem zaprezentowany na antenie Radia Lublin w trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 21.30.

Spotkanie z Marcinem Wrońskim, który będzie m.in. prezentował swoją najnowszą książkę "Pogrom w przyszły wtorek” już w czwartek o godzinie 18 w Radiu Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 w Lublinie.

Pisarz jest autorem serii kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim: "Morderstwo pod cenzurą”,"Kino "Venus”, "A na imię jej będzie Aniela”, "Skrzydlata trumna”, "Pogrom w przyszły wtorek”. Za wkład komisarza Maciejewskiego w budowanie wizerunku miasta w 2009 roku regionalne media przyznały autorowi honorowy tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi, a w 2012 roku, podczas uroczystej premiery "Skrzydlatej trumny”, otrzymał on Medal Prezydenta Miasta Lublina. W marcu 2012 roku w ramach międzynarodowego projektu Citybooks autor był rezydentem w Chartres we Francji i napisał o tym mieście opowiadanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna