Inne

Krzysztof Zanussi w Lublinie. Spotkanie z reżyserem

Dodano: 23 lutego 2016, 17:55
Autor: Damian Drabik

Kadr z filmu „Życie jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową”
Kadr z filmu „Życie jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową”

Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie z wybitnym polskim reżyserem Krzysztofem Zanussim, twórcą „Życia jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową”. Spotkanie będzie połączone z promocją książki Zanussiego „Strategia życia…” oraz projekcją wspomnianego filmu.

Krzysztof Zanussi urodził się w 1939 roku w Warszawie. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim (1955-1959) i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim (1959-1962). Studia reżyserskie ukończył w 1967 r. w Łodzi. Na swoim koncie ma wiele uznanych i docenionych filmów, m.in. „Iluminację”, „Personę non grata”, czy „Brata naszego Boga”. Ostatnim jego obrazem jest „Obce ciało” z 2014 roku. Zanussi otrzymał wiele prestiżowych nagród i nominacji, chociażby weneckiego Złotego Lwa za „Rok spokojnego słońca”. Poza tworzeniem filmów Zanussi pisze również książki. W DK LSM będzie promował swoją najnowszą pozycję „Strategia życia…”.

Spotkania z publicznością traktuję jako obowiązek, bo skoro wypowiadam się publicznie robiąc film, mó­wiąc w telewizji czy przez radio, skoro wreszcie pisuję różne artykuły, to znaczy, że zwracam się do ludzi i mu­szę być do dyspozycji, jeśli ludzie chcą kontynuować roz­mowę, nawet jeśli kosztuje mnie to sporo wysiłku, długą jazdę i ryzyko, że wśród ludzi zupełnie nieznajomych nie uda mi się nawiązać kontaktu, że nie przekażę im, występując z mikrofonem w ręku w jakiejś sali klubowej czy kinowej, tego, co lepiej umiem wyrazić w filmie czy w artykule – twierdzi Zanussi.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł, są do nabycia w sekretariacie DK LSM. Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 lutego o godz. 17.

Czytaj więcej o: DK LSM Krzysztof Zanussi
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lutego 2016 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to ten od muralnego niepokoju,ciekawe ,czy na starość zmądrzał?
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FILMY ZANUSSIEGO POZNAŁEM W DKF BARIERA DZIĘKI PIOTRKOWI KOTOWSKIEMU - DZIĘKUJĘ - WALDEK
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna