Inne

Lubisz wiersze Wacka, przyjdż na spotkanie z poetami Akcentu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2011, 12:29
Autor: (SZ)

W poniedziałek 21marca o godz. 17 w Trybunale Koronnym w Lublinie będzie można posłuchać wierszy Bohdana Zadury, o. Wacława Oszajcy i Marka Danielkiewicza.

O. Wacław Oszajca to jeden z najwybitniejszych poetów polskich. Był niepokornym księdzem w kościele powizytkowskim w Lublinie, zostawił sutannę i wstąpił do zakonu Jezuitów. Jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego.

- Teraz żyję na swoim i jest mi z tym bardzo dobrze - mówi o. Oszajca, na którego w Lublinie setki przyjaciół i fanów jego wierszy mówią po prostu Wacek.

Oszajca przeczyta swoje wiersze w poniedziałek 21marca o godz. 17 w Trybunale Koronnym w Lublinie, razem z Bohdanem Zadurą i Markiem Danielkiewiczem. Zaprosił ich Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny "Akcentu”. I nie mógł zrobić lepiej na powitanie wiosny.


Poeci przyjadą do Lublina po to, żeby usiąść do stołu z uczonymi: profesorami Jerzym Święchem, Tadeuszem Lameńskim i Tadeuszem Szkołutem. I zastanowić się jak poeci i uczeni widzą i opisują świat. Jak mówią o przyrodzie, miłości i śmierci?

W Trybunale Koronnym pojawi się także Michał Jagiełło, pisarz i publicysta, taternik, alpinista, ratownik i przewodnik tatrzański. Też pisze wiersze. W których odbija się piękno natury.

Organizatorami poniedziałkowego spotkania są Wschodnia Fundacja Kultury "Akcent” i redakcja kwartalnika "Akcent”. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna