Inne

Maciej Orłoś zagości w lubelskiej bibliotece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2010, 21:10

Na poniedziałkowe (19.04) spotkanie z Maciejem Orłosiem zaprasza dzieci Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie.

Maciej Orłoś znany jest przede wszystkim jako dziennikarz i prezenter. Od prawie dwudziestu lat prowadzi z powodzeniem "Teleexpress” – jedną z najpopularniejszych audycji telewizyjnych. Jest rekordzistą Polski w kategorii "prezenter najdłużej prowadzący ten sam program informacyjny w III RP”.

Ponadto był autorem i prowadzącym audycje "Oko w oko”, "A to Polska właśnie!” i "Za kulisami”. Był gospodarzem magazynów kulturalnych "Trochę kultury” i "Pociąg do kultury” oraz audycji przeznaczonej dla niepełnosprawnych "Przyjaciele”.

Zapewne wiele osób pamięta Orłosia także z filmów. Wystąpił w kilku ciekawych fabułach i serialach. Ma na koncie nawet role główne ("Hania”, 1984; "Głuchy telefon”, 1989; "Słaba wiara”, 1995) i pierwszoplanowe (serial "Plecak pełen przygód”, 1992; "Zespół adwokacki”, 1994).

Chyba najmniej znaną, ale za to niezwykle sympatyczną działalnością tego miłośnika Gombrowicza jest twórczość literacka. Syn znakomitego pisarza Kazimierza Orłosia jest autorem dwóch udanych książek dla dzieci – "Tajemnicze przygody Kubusia” (2007) i "Tajemnicze przygody Meli” (2008).

Ojciec Rafała (23 lata), Antka (18), Jakuba (8) i Melanii (5) napisał obie książki z myślą o swoim najmłodszym potomstwie. Ale i inne dzieci polubiły "Przygody”. W poniedziałek będą mogły porozmawiać z autorem. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Start o godz. 10. Adres: ul. Kościelna 7A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna