Inne

Mądzik w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  Edytuj ten wpis

Album podsumowujący 40-letnią działalność artystyczną Leszka Mądzika będzie promowany we wtorek (20.10) w MBP w Lublinie.

Mądzik jest przede wszystkim scenografem i reżyserem teatralnym. Wraz z założoną przez siebie w 1969 roku Sceną Plastyczną KUL realizuje wyjątkowo oryginalną i intrygującą koncepcję teatru. Przedstawienia Mądzika oparte są na ruchu, obrazie i świetle oraz muzyce. Nie ma w nich natomiast słowa.

Lejtmotywem sztuk absolwenta historii sztuki na Wydziale Humanistycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest filozoficzna refleksja o życiu i śmierci, o przemijaniu. Styl lubelskiego twórcy bywa nazywany "pograniczami teatru”, "teatrem wyobraźni”, "teatrem bezsłownej prawdy”.

Ale Mądzik to nie tylko scenograf i reżyser i nie tylko człowiek sceny. Bogata aktywność artysty obejmuje także warsztatowe poszukiwania czynione ze studentami czy aktorami oraz fotografię i plakat. Wszystko to zostało udokumentowane w albumie "Leszek Mądzik – teatr, scenografia, warsztaty, fotografia, plakat”.

Dzisiejsze spotkanie promocyjne odbędzie się w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Początek o godz. 17. Adres: Rynek 11. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna