Inne

Miasto Poezji 2014. Pełny program wydarzeń

Dodano: 15 maja 2014, 17:21
Autor: Kmo.

W poniedziałek, 19 maja, rozpocznie się trwające do piątku wydarzenie organizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN: Miasto Poezji.

W tym roku w programie jest także Małe Miasto Poezji, adresowane do dzieci. Przestrzeń miejska wypełniona będzie bajkami, legendami i poezją dla dzieci. Już w poniedziałek od godziny 9 w Domu Słów (ul. Żmigród 1) kiermasz Książki Dziecięcej. Od 10 na placu Po Farze: Wędrujące Drzewo Opowieści, czyli bajki świata.

Wtorek, godzina 17: "Galeria przy Bramie” TPSP, (ul. Grodzka 34) - Mieszkanie Poezji. Spotkanie z poetami-członkami Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych poprowadzi Anna Maria Woźniak.

Środa, godzina 11, w Dzielnicowym Domu Kultury "Czechów”, (ul. Kiepury 5a) - Mieszkanie Poezji. 12.30, ul. Bronowicka 3 - Mieszkanie Poezji i spotkanie z Jadwigą Jaśkowiak, Katarzyną Szczepaniak oraz z seniorami.

Czwartek, godzina 12 Dom Słów, ul. Żmigród 1 - Bajkowe Ludki, spotkanie z bajkopisarką Moniką Madejek. Godzina 18, plac Po Farze - Teatr Poezji - "HARD'N SOFT POETRY”. To poetycka akcja happeningowa pokazująca różne oblicza poezji i działania przygotowane przez uczniów Moniki Wesołowskiej, Joanny Franaszczuk-Nowak i Mieczysława Wojtasa z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją” w Lublinie.

Miasto Poezji - pełny program wydarzeń

19.05.2014 - PONIEDZIAŁEK
14:30 - Mieszkanie Poezji - "Poezja trzech wielkich ludzi w miejskiej przestrzeni: Tuwim, Różewicz, Czechowicz", organizatorzy: Ewelina Sierocińska, Weronika Polkowska, Dominika Gańska, Sebastian Kwiatek, spotkanie z poezją na Placu Litewskim
15:00 - 18:00 - Mieszkanie Poezji - "Poetycka improwizacja" - Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne Pedagogów, Plac przed Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
16:30 - Poetyckie Inspiracje X Muzy - Spotkanie z poezją filmową "Niewinni kaznodzieje" - wiersze czyta Małgorzata Wielgosz, DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
17:00 - "...dopóki dźwięki gubią czas" - rozmawiają: Julia Hartwig i Piotr Matywiecki, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" Sala Czarna, ul. Grodzka 21
17:30 - Poetyckie Inspiracje X Muzy - "Wysocki" (Rosja 2011, reżyseria: Pyotr Buslov, obsada: Sergey Bezrukov, Oksana Akinshina, Andrey Smolyakov, Andrey Panin), DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
18:00 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie słów i dźwięków. "Na ostatnim piętrze". Prowadzi Ewelina Jurasz, ul. Staszica 20/41, Rzeszów
18:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Jeremim Jastrzębskim i Sabiną Kuśmicką, restauracja "Magia", ul. Rybna 1 / Grodzka 2
18:00 - Mieszkanie poezji - "Czy tu będzie Mieszkanie Poezji z Mironem Tee?", Kredowa 5/17
18:30 - Prezentacja książki "Scalane okładki. Szkice o twórczości Piotra Matywieckiego" pod redakcją Anity Jarzyny i Joanny Roszak, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
19:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Markiem Danielkiewiczem, prowadzenie Adam Marczuk, ul. Szkolna 9/14
19:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Janem Stanisławem Kiczorem, prowadzenie Anna Maria Woźniak, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3
19:00 - Mieszkanie Poezji - "Chrząszcze, chrabąszcze, trzmiele". Wiersze "owadzie" w poezji XXI wieku czytane i komentowane na łonie natury, Minkowice 146, 21-007 Mełgiew
19:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Ewą Solską, ul. Kredowa 5/17
20:00 - Spotkanie "Przed debiutem" - Hanna Janczak, Aleksandra Wrona, Piotr Żyburtowicz. Młodych poetów prezentują i o sytuacji debiutantów rozmawiają Tadeusz Dąbrowski, Roman Honet i Agnieszka Wolny-Hamkało. Prowadzenie Paweł Próchniak, Dom Słów, ul. Żmigród 1
20:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Wojciechem Szczurkiem, prowadzenie Józef Bilski restauracja "Trattoria Frascati", ul. Chopina 35
21:00 - Koncert Hanny Janczak z zespołem, Dom Słów, ul. Żmigród 1

20.05.2014 - WTOREK
10:00 - Mieszkanie Poezji - Dom Poetów ,"Przyjdź po wiersz!", Biblioteka Instytutu Filologii Polskiej KUL, Gmach Główny, sala nr 9, Al. Racławickie 14
10:30 - Mieszkanie Poezji - Sztuka w Poezji "Zabierz wiersz!", Biblioteka Instytutu Historii Sztuki KUL, Gmach Główny, sala nr 336, Al. Racławickie 14
11:00 - 12:30 - Blisko wiersza - warsztaty studyjne z poetami i krytykami: jak zrobione są wiersze? jak je czytać? jak o nich pisać? jak wiersze czyta poeta? jak krytyk?, prowadzący Paweł Próchniak - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
12:30 - 14:00 - Blisko wiersza - warsztaty studyjne z poetami i krytykami: jak zrobione są wiersze? jak je czytać? jak o nich pisać? jak wiersze czyta poeta? jak krytyk?, prowadzący Tadeusz Dąbrowski - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
15:00 - 17:00 - Teatr Poezji - "Poezja w mieście" - gra miejska, start: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie ul. Grodzka 11
16:30 - Poetyckie Inspiracje X Muzy - "Papusza" (Polska 2013, reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, obsada: Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś, Antoni Pawlicki, Artur Steranko), po filmie wernisaż wystawy filmoznawczej: "Filmowe biografie artystów ” DDK SM "Czechów", ul Kiepury 5a
17:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z poetami-członkami Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, prowadzenie Anna Maria Woźniak, "Galeria przy Bramie" TPSP, ul. Grodzka 34
17:00 - Prezentacja tomów z serii "Poeci Lublina" - Magdalena Jankowska i Zbigniew Dmitroca - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
17:00 - PROJEKT KR 736EJ - Artbus - projekt Piotra Lutyńskiego - Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie budynek przy ul. B. Chrobrego 18 (Osiedle Piastowskie), plac przy fontannie
18:00 - 20:00 - Mieszkanie Poezji - "Twarze Miasta Poezji" - akcja fotograficzna Grupy Fotografów Lubelskich, Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
18:00 - Mieszkanie Poezji ukraińskiej w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, ul. Jagiellońska 24, Rzeszów
18:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Mariuszem Boberem, DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a
18:00 - Mieszkanie Poezji - Wiersze Tuwima, ul. Jana Hempla 4/55
18:30 - Mieszkanie Poezji - "Jezuicka - Kuchnia Klasztorna" - spotkanie z Beatą Golacik, ul. Jezuicka 4
19:00 - Mieszkanie Poezji - "Podróż do kresu pieśni" - poetycki recital autorski Tomasza Rokosza, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3
20:00 - Mieszkanie Poezji - "Wiersze destatyczne" Jiříego Kolářa (w 100-lecie urodzin czeskiego poety), ul. Krokusowa 2/13 24-320 Poniatowa
20:00 - Mieszkanie Poezji z Kasprem Pfeiferem i Dawidem Mateuszem, prowadzenie: Dezydery Barłowski, Gościnna 15/31
20:00 - Projekt "Jarząbek-Jurkiewicz" - interpretacje utworów Kaczmarskiego, Nohavicy oraz autorskie piosenki Adama Jarząbka, Dom Słów, ul. Żmigród 1

21.05.2014 - ŚRODA
11:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Moniką Madejek, autorką książki pt. "Zeszyt z aniołami" - Klub Osiedlowy "Miniatura", ul. Śliwińskiego 1
11:00 - Książka obrazkowa: świat pomiędzy słowem a obrazem - spotkanie z Adamem Jaromirem, autorem "Ostatniego przedstawienia panny Esterki", Dom Słów, ul. Żmigród 1
12:00 - PROJEKT KR 736EJ - Artbus - projekt Piotra Lutyńskiego - WTZ "Misericordia, ul. Głuska 138,
12:30 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Jadwigą Jaśkowiak, Katarzyną Szczepaniak oraz z seniorami, Klub Aktywnego Seniora "Za Parkiem" (Towarzystwo Dobroczynności), ul. Bronowicka 3
12:30 - 14:00 - Blisko wiersza - warsztaty studyjne z poetami i krytykami: jak zrobione są wiersze? jak je czytać? jak o nich pisać? jak wiersze czyta poeta? jak krytyk?, prowadzący Andrzej Sosnowski - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
14:00 - 15:30 - Blisko wiersza - warsztaty studyjne z poetami i krytykami: jak zrobione są wiersze? jak je czytać? jak o nich pisać? jak wiersze czyta poeta? jak krytyk?, prowadzący Piotr Śliwiński - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
14:00 - 16.30 - Książka obrazkowa: świat pomiędzy słowem a obrazem - panel edukacyjny poświęcony książce obrazkowej - prelekcje: Monika Obuchow - "Prawo kadru", filmowy warsztat książki obrazkowej, Anna Mrozińska - książka obrazkowa, Magdalena Sikorska - książka obrazkowa, Dom Słów, ul. Żmigród 1
15:00 - 17:00 - Teatr Poezji - "Poezja w mieście" - gra miejska, start: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie ul. Grodzka 11
16:00 - Poetyckie Inspiracje X Muzy - "Baczyński" (Polska 2012, reżyseria: Kordian Piwowarski, obsada: Mateusz
Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega, Marta Klubowicz, Artur Bachański), DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
16:00 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie Poezji u Sławka Płatka - spotkanie z Dawidem Majerem, ul. Złota 5
17:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Tomaszem Kowalczykiem, prowadzenie Anna Maria Woźniak, "Trattoria Frascati", ul. Chopina 35
17:00 - 18:00 - Teatr Poezji - "Poezja dla dzieci" - akcja plastyczna połączona z czytaniem wierszy dla najmłodszych, organizcja: Agat Fijewska-Pajdowska i Monika Wesołowska z MDK "Pod Akacją", Plac Po Farze
17:00 - 19.30 - Panel artystyczny - spotkania z Bogusławą Sochańską i Joanną Concejo - percepcja tradycyjnych baśni, reguł życia w nich zawartych i "przekierowania" baśni również w stronę dorosłych oraz spotkania z Adamem Jaromirem i Iwoną Chmielewską - rozmowy o potrzebie istnienia picturebooka jako przekazu ważnego społecznie również dla dorosłych, Dom Słów, ul. Żmigród 1
17:00 - "Celan - słowo poety" - rozmawiają Ryszard Krynicki i Cezary Wodziński, prowadzenie Paweł Próchniak, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
17:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z poetami z grupy "Antologia Oddechów": Andrzejem Samborskim, Jeremim Jastrzębskim i Joanną Czyż, Klub Osiedlowy "Przyjaźni", ul. Przyjaźni 13
17:00 - Mieszkanie Poezji u Oktawii Butrym i Alberta Bałchanowskiego "Poezja w słoiku". Współczesna poezja, skoncentrowana na motywach 3M-miasto, masa, maszyna, ul. Lubartowska 39
17:30 - Mieszkanie Poezji - "Beat Generation", wstęp: Dezydery Barłowski, Al. Racławickie 14, Gmach Główny KUL, sala nr 245
18:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Katarzyną Szczepaniak, DK "Czechów", ul. Kiepury 5a
18:00 - Mieszkanie Poezji - "Pokój Poezji z Jarosławem Mikołajewskim: "Dolce Vita" i jeszcze więcej" - prowadzi Tomasz Gnap, Celownicza 4, Rzeszów
18:00 - Poetyckie Inspiracje X Muzy - "Wieczór poezji Katarzyny Szczepaniak i jej goście z muzyką w tle" - DDK SM "Czechów", ul. Kiepury 5a
18:00 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie z Kochanowskim, ul. Czwartaków 15/507
19:00 - Mieszkanie Poezji w Fundacji "5Medium" - Bajki na Ścianie, Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 pok. 13
19:00 - Mieszkanie Poezji u Rafała Rutkowskiego - spotkanie z Konradem Górą i Michałem Czają, ul. Krakowskie Przedmieście 59/6
19:00 - Mieszkanie Poezji - koncert poetycki - "W hołdzie poetom Lublina (i okolic), m.in. J. Czechowiczowi, F. Arnsztajnowej, K. Bilskiemu", prowadzenie A. M. Woźniak, D. Galicka, J. Jaśkowiak, pijalnia kawy "Pożegnanie z Afryką", ul. Złota 3
19:30 - Mieszkanie Poezji - "Przyjemność siania konfuzji" organizator: "JankaKowalskaGroup" oraz Hotel "Victoria". W programie: poezja, akcja artystyczna, koncert. Dla osób pełnoletnich lub z opiekunem! - miejsce zbiórki uczestników (ul. Narutowicza 54, koło sklepu warzywniczego)
20:00 - Mieszkanie Poezji - "Zabawy Varietes". Świat jest zbyt straszny, żeby brać go na poważnie. Ale jaka jest granica między powagą a zabawą słowem? Czyż nie wyznacza jej miłość, walka, szaleństwo i śmierć? Poezja i piosenki autorskie. Mieszkanie Poezji u Aleksandra Gałeckiego, ul. Jezuicka 10/3
20:00 - "METREKE" grają utwory Jacka Giszczaka, Dom Słów, ul. Żmigród 1
24:00 - Mieszkanie Poezji u Łukasza Downara - "Ginsberg i przyjaciele", Klub Odnowy Moralnej "Piewnica", ul. Puławska 18

22.05.2014 - CZWARTEK
14:30 - Panel dyskusyjny "Czy mamy swoich krytyków? O przełomach w polskiej poezji od roku 2002 do dzisiaj". Paneliści: Michał Kasprzak (red. "Wakatu"), Arkadiusz Wierzba, Michał Czaja (red. "Wakatu"), Marek Olszewski. Moderator: Grzegorz Jędrek, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
15:00 - 17:00 - Teatr Poezji - "Poezja w mieście" - gra miejska, start: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie ul. Grodzka 11
16:00 - PROJEKT KR 736EJ - Artbus - projekt Piotra Lutyńskiego - Placówka Wsparcia Dziennego "CIUCHCIA", ul. Kunickiego 35
16:00 - Mieszkanie Poezji - poezja żydowska - prezentują: Andrzej Samborski, Anna Maria Woźniak, Jeremi Jastrzębski, Jarosław Trześniewski Kwiecień, prowadzenie A. M. Woźniak, TSKŻ, ul. Lubartowskiej 10
16:00 - Mieszkanie Poezji - Lublin na tle poezji w Ogrodzie Saskim, organizatorzy: Anna Krzpiet, Klaudia Waryszak, Angelika Tes, Karolina Dudek
17:00 - Gala Nagrody "Kamień" - laudacja: Piotr Śliwiński, "Kamień na kamieniu" - rozmawiają Piotr Śliwiński i Marcin Świetlicki, prowadzenie Marcin Jaworski, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
17:00 - Mieszkanie Poezji z poezją Jacka Kaczmarskiego, organizatorzy: Aneta Kasprzak, Jan Szulc, Konrad Wójcik, Aleksandra Kozak, Dawid Smyk, Akademik KUL ul.Niecała 8 pokój 202b
17:30 - Mieszkanie Poezji - "100 % Poetica": bariści zapraszają na wieczór kawowy z poezją, kawiarnia "Cafe Heca", Ul. Hipoteczna 5
18:00 - Teatr Poezji - "Hard'n Soft Poetry" - poetycka akcja happeningowa pokazująca różne oblicza poezji, działania przygotowane przez uczniów Moniki Wesołowskiej, Joanny Franaszczuk-Nowak i Mieczysława Wojtasa z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, Plac po Farze
18:00 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie dla słowa - warsztaty recytatorskie i łamigłówki słowne w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, ul. Jagiellońska 24, szczegóły i zapisy na www.inkubatorkultury.eu
18:00 - Mieszkanie Poezji - "Kobiety i poezja - kobiecy krąg" - spotkanie kobiet piszących i czytających poezję, prowadzenie: D'Aria Galicka, MDK 2, ul. Bernardyńska 14a
18:30 - Mieszkanie Poezji - "Mężczyźni i poezja - męski krąg" - "Jak pozostać mężczyzną uprawiając poezję" - spotkanie mężczyzn piszących i czytających poezję, prowadzenie Mariusz Bober, restauracja "Zielony Talerzyk", ul. Królewska 5
19:00 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie Poezji u Sławka Płatka - spotkanie z Przemysławem Owczarkiem, ul. Złota 5
19.00 - Mieszkanie Poezji Grupy Słowonośnej "Dzień Po" - spotkanie z Dominikiem Wacko i Arkadiuszem Rytelewskim, ul. Wschodnia 15
20:00 - Mieszkanie Poezji - "Jezuicka - Kuchnia Klasztorna" - spotkanie z Józefem Bilskim, prowadzenie A. Samborski, oprawa muzyczna: "Gwiazdy z zagranicy" i "Zawjani" ul. Jezuicka 4
20:00 - Koncert Łukasza Jemioły - "Disco solo, czyli poezja w stylu disco i disco w stylu poetyckim", Dom Słów, ul. Żmigród 1

23.05.2014 - PIĄTEK
14:00 - Mieszkanie Poezji - Literaturę dzieciom czytają aktorzy scen rzeszowskich, Oddział dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Słowackiego 11, Rzeszów
15:00 - 17:00 - Teatr Poezji - "Poezja w mieście" - gra miejska, start: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie ul. Grodzka 11
15:30 - Mieszkanie Poezji - Mieszkanie Poezji u Dominiki Serafin - spotkanie z Marcinem Sendeckim, ul. Narutowicza 25/15
16:00 - 21:00 - Mieszkanie Poezji u Hanny Olszewskiej - spotkanie z Jermim Jastrzębskim, Ewą Bajkowską, Andrzejem Samborskim i Światomirem Ząbkiem, Iwoną Startek, Grzegorzem Jędrkiem, Rafałem Rutkowskim, Arkadiuszem Rytelewskim, Dominikiem Wacko, ul. Skrzetuskiego 8/53 (9 p.)
16:00 - Mieszkanie Poezji u Arletty Kępińskiej, Moniki Czarneckiej, Dominiki Rejman - "Świat ten jest czysta bajka!" - Mickiewicz wielkim poetą był (?), ul. Podwale 3, Poddasze 1
17:00 - Ogrody słów, ogrody muzyki - rozmawiają Paweł Huelle i Paweł Próchniak, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
17:00 - Mieszkanie Poezji - "Jezuicka - Kuchnia Klasztorna" - spotkanie z Ewą Korczyńską, prowadzenie Mariusz Bober, ul. Jezuicka 4
18:00 - Mieszkanie Poezji u Mariusza Mazura - "Dub Poetry po Lubelsku oraz znaleziska napisane", ul. Lubartowska 28/9
18:00 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z poetami z grupy "Dzień Po", restauracja "Zielony Talerzyk", ul. Królewska 5
18:00 - Mieszkanie poezji - Francja w poezji - poezja francuska. Prowadzi Florent Despres w siedzibie Stowarzyszenia Ekoskop, ul. Strzelnicza 14/9, Rzeszów
19:00 - Rozmowa o "Bibliotece Zapomnianych Poetów". Prezentacja tomików Stanisława Piętaka i Arnolda Słuckiego. Udział biorą: Bernadetta Kuczera-Chachulska, Piotr Mitzner i Leszek Szaruga - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Sala Czarna, ul. Grodzka 21
19:00 - Mieszkanie Poezji u Jakuba Celewicza - "Rozśpiewane Mieszkanie Poezji", ul. Kredowa 5/6
19:00 - Mieszkanie Poezji - koncert poetycki poświęcony Edwardowi Stachurze, prowadzenie A. M. Woźniak, D. Galicka, WOK, ul. Dolna Panny Marii 3
19:30 - Mieszkanie poezji u Anny Głowy - spotkanie z Adamem Wiedemannem, ul. Okrzei 12/72
20:00 - Mieszkanie Poezji - Benefis Andrzeja D., ul. Szkolna 9/14
21:00 - Tatvamassi - koncert instrumentalny z wizualizacjami, Dom Słów, ul. Żmigród 1
21:30 - Mieszkanie Poezji - spotkanie z Leszkiem Onakiem, Maciejem Tarankiem i Kamilem Brewińskim - Kawiarnia "Szklarnia", ul. Peowiaków 12
Czytaj więcej o: Miasto poezji
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna