Inne

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Dodano: 25 stycznia 2017, 10:39
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W dniach 27-28 stycznia w Państwowym Muzeum na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 67) odbędą się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Na piątek na godz. 12 zaplanowano uroczyste zapalenie oraz złożenie zniczy przy Pomniku-Bramie. Z kolei w sobotę odbędzie się prelekcja dotycząca losów Żydów w obozie na Majdanku oraz bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem terenu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku i ekspozycji muzealnych. Start o godz. 11.

 

27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 

Pełen program uroczystości:

 

Piątek, 27 stycznia:

- godz. 12 - uroczyste zapalenie i złożenie zniczy przy Pomniku-Bramie (zbiórka uczestników o godz. 11.45 w Centrum Obsługi Zwiedzających).

 

Sobota, 28 stycznia:

- godz. 11 - "Przybyliśmy z całej Europy..." - prelekcja dotycząca losów Żydów w obozie na Majdanku połączona z prezentacją dokumentów, przedmiotów osobistych oraz przedmiotów kultu należących do żydowskich więźniów Majdanka.

- godz. 12 - bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem terenu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku i ekspozycji muzealnych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna