Inne

Noc Kultury 2010: Moc kultury za darmo (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2010, 07:50

W tym roku w sobotę 5 czerwca już po raz czwarty Lublin ogarnie artystyczny karnawał zatytułowany Noc Kultury.

To doroczna manifestacja potencjału kulturalnego miasta starającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jej główne zasady pozostają niezmienne: artyści i organizatorzy prezentują publiczności darmowo to, co mają najlepszego na imprezach salowych i plenerowych od popołudnia aż do rana z soboty na niedzielę.

Co roku wprowadzane są jednak pewne nowe rozwiązania – nurty odświeżające koncepcję wydarzenia. Takim novum tym razem będzie wykorzystanie na rozmaite imprezy podwórek, bram i zaułków na Starym Mieście i w śródmieściu.

Ma to być dla odbiorców okazja do spojrzenia na Historyczny Zespół Architektoniczno-Urbanistyczny Miasta Lublina, uznany za Pomnik Historii Państwa Polskiego, z innej, mało znanej strony. Przy tym ma to być sposobność do spotkań z artystami w kameralnych warunkach, takich, w których będą na wyciągnięcie ręki.

Nie zabraknie też większych plenerowych scen muzycznych, tanecznych i teatralnych, ale to nie one mają stanowić o charakterze Nocy Kultury 2010. Tradycyjnie będą także specjalne programy w teatrach repertuarowych, w ośrodkach i domach kultury; czynne będą galerie.


Konferencja prasowa na temat Nocy Kultury 2010

Generalnie będzie więcej wydarzeń niż w ubiegłym roku, bo ok. 250. To zainspirowało zespół Warsztatów Kultury, filii Centrum Kultury odpowiadającej za realizację Nocy Kultury, do gry słowno-liczbowej na plakatach. W logo zamiast Noc Kultury jest Moc Kultury, przy czym "c” ma w indeksie górnym po prawej stronie liczbę 2 i wraz z "m” układa się we fragment słynnego energetycznego wzoru fizycznego.

Organizatorzy pomogą publiczności w poruszaniu się po nocnym kulturalnym Lublinie. Jak co roku będą foldery z programem i mapą. Do tego dwa punkty informacyjne: na placu Litewskim i na Rynku.

W Noc Kultury autobusy będą bezpłatne i będą jeździć dwa razy częściej niż zwykle.

Zapowiedzi, program, filmy, zdjęcia, relacje z Nocy Kultury 2010 na www.dziennikwschodni.pl/nockultury


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna