Inne

Noc Muzeów w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Puławach

Dodano: 18 maja 2017, 15:56
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na tegoroczną edycję Europejskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji organizatorzy przygotowali bardzo różnorodny program, który będzie można podziwiać w oddziałach w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.

Noc Muzeów rozpocznie się wieczorem, 20 maja i potrwa do godz. 1 w nocy następnego dnia. Większość wydarzeń związanych z imprezą będzie miała miejsce w Kazimierzu Dolnym. To tu na Rynku o godz. 19 odbędzie się happening Sławomira Marca i będzie można podziwiać wystawę czasową fotografii Szymona Brodziaka. Z kolei przy ul. Senatorskiej 11 będzie miał miejsce wernisaż wystawy Sławomira Marca. Tego wieczora w Kazimierzu nie zabraknie również pokazów i ciekawych warsztatów.

Miłośnicy duchów będą z kolei mogli wybrać się na zwiedzanie Zamku w Janowcu. Dreszczyk emocji gwarantowany. Wstęp na wszystkie wydarzenia, warsztaty i wystawy jest bezpłatny.

Noc Muzeów w Puławach

Niecodzienna atrakcja czeka też na mieszkańców Puław. Bezpłatnie będzie można zwiedzać Muzeum Czartoryskich. Osobną inicjatywą, której jeszcze nie było, będą nocne spacery po parku połączone ze zwiedzaniem m.in. Domu Gotyckiego i Świątyni Sybilli, które na tę okazję mają otrzymać oryginalną iluminację. Grupy chętnych (za darmo i bez zapisów) będą spacerować z przewodnikiem, który oprowadzi ich po parku, opowiadając ciekawe, historyczne anegdoty. O odpowiedni klimat zadbają autentyczne, płonące pochodnie, które zabiorą ze sobą zwiedzający.

Pierwsza tura spacerów rozpocznie się o godz. 22:30, a kolejne ruszą o 23:30 i 00:30.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2017 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zajebiście.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna