Inne

O-Twórz Lublin!: Zobacz miasto przez otworek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2013, 19:21
Autor: Kmo.

O-Twórz Lublin! (Materiały organizatorów)
O-Twórz Lublin! (Materiały organizatorów)

Jeszcze można się zapisać do udziału w projekcie fotograficznym O-Twórz Lublin! Najnowsza edycja upłynie pod hasłem Cechy Miasta.

Po raz kolejny, za pomocą jednorazowego aparatu fotograficznego zaprojektowanego i wykonanego przez Marcina "Muchę” Moszyńskiego, przestrzeń miasta zostanie zarejestrowana przez uczestników wydarzenia.

Pierwsza edycja akcji zajęła 2. miejsce w kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku 2012 w Polsce. Druga cieszyła się nie mniejszym uznaniem zyskując jeszcze większą liczbę uczestników. Jej zakończenie zwieńczyło wykonanie porcelanowych fotografii.

Teraz fotografie otworkowe mają utrwalić przemysłową historię miasta. Będzie to kontynuacja cyklu fotografii związanego z zakładami rzemieślniczymi i ręcznym wytwórstwem.

Ale nie będzie to proste, bo zawierają się w tym zadaniu takie cechy jak m.in. charakter miejsca, przestrzeń miejskiego wytwórstwa, społeczność producentów i konsumentów.

Uczestnicy zaglądać będą w nieco zapomniane zakątki Lublina, które noszą jeszcze ostatnie znamiona minionej świetności.

W tej edycji trzeba będzie nie tylko wykonać fotografie aparatami otworkowymi, lecz także wywoływać swoje zdjęcia, przy fachowym wsparciu profesjonalnych fotografów.

Później dodane zostaną kolejne miejsca do porcelanowego szlaku, dopełniając obraz miasta, bo najlepsze fotografie tej edycji wyznaczą nowe punkty na mapie Lublina.

Prace powstałe podczas warsztatów będzie można oglądać na stronie internetowej www.bezobiektywu.eu oraz na profilach portali społecznościowych.

Najbliższe spotkanie O-Twórz Lublin! pt. Cechy Miasta już w niedzielę (15 września), o godz. 17.00 na placu po Farze.

Są jeszcze miejsca i każdy, kto chce wziąć udział w projekcie powinien zgłosić się wysyłając e-mail na adres openlublin@gmail.com . W tytule trzeba wpisać "cechy miasta”, a w treści swój e-mail i telefon do kontaktu.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna