Inne

Obchody 78. rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 r. w Kocku

Dodano: 25 września 2017, 17:05
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 30 września w Kocku rozpoczną się uroczyste obchody 78. rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 roku pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na godz. 9 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie XXIII Biegów Ulicznych Pamięci Generała Kleeberga przed pomnikiem Generała. Z kolei o godz. 17 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. M.Stępnia odbędzie się finał XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA” - koncert laureatów konkursu, występ ludowych zespołów śpiewaczych z gminy Kock oraz sopranistki Warszawskiej Opery Kameralnej Justyny Reczeniedi z towarzyszeniem pianistki Małgorzaty Piszek z Opery Narodowej.

W niedzielę, 1 października o godz. 10 zorganizowana zostanie polowa Msza Święta w intencji Kleeberczyków przed pomnikiem Generała (w
przypadku niepogody w kościele parafialnym). Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz na Cmętarz Wojenny w Kocku.

O godz. 13 na placu Anny Jabłonowskiej będzie miał miejsce koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Z kolei o godz. 15 zorganizowany zostanie pokaz Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego  w wykonaniu Federacji Kawalerii Ochotniczej i Szwadronu Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych oraz rekonstrukcja epizodów Bitwy pod Kockiem na terenie przy pałacu Jabłonowskich.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Kock obchody uroczystość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 września 2017 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak mnie wkur..wia to głupie określenie wojna obronna ,co za cymbał to wymyślił i od tego czasu cymbały powtarzają ,jak nakręcone.wojna to q-wa wojna,jest po to żeby wygrać,a nie bronić się i brać w du.pe jak jaki cymbał bez łba
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Cmętarz"o boszszeee, Panie "redaktorze" litości!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna