Inne

Ogólnopolska Konferencja Polowska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 13:38
Autor: Kmo.

Wystawa "Obrazowanie natury” (Materiały prasowe)
Wystawa \"Obrazowanie natury” (Materiały prasowe)

Jeszcze w piątek (19 kwietnia) w Dworku Wincentego Pola odbywać się będzie V Ogólnopolska Konferencja Polowska, tym razem skupiona wokół tematu "Język i natura”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa "Obrazowanie natury”. Jej wernisaż odbył się w czwartek.

Celem odbywających się cyklicznie konferencji jest naukowa refleksja nad twórczością urodzonego w Lublinie, XIX-wiecznego poety-krajoznawcy – Wincentego Pola. W programie znalazło się 9 referatów, które wygłoszą naukowcy z kilku polskich ośrodków akademickich

Założeniem wystawy jest próba pokazania różnorodnych aspektów pojęcia natura i odczytania tej różnorodności w sztuce. Natura, to słowo-klucz, które łączy zaprezentowane na wystawie prace. Nie ograniczono się przy tym jedynie do pokazania pejzażu, czyli tego, co z naturą kojarzy się najbardziej. Jest to jedynie punkt wyjścia.

Prace zgromadzone na wystawie to dzieła m.in. Jacka Sempolińskiego, Zbyluta Grzywacza, Kajstuta Bereźnickiego, Jana Dobkowskiego czy Tadeusza Brzozowskiego. Wystawa ma sprowokować do pytań nie tylko o naturę, ale także, a może przede wszystkim, o prawdę w sztuce.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Filologii Polskiej UMCS, lubelski oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, nieformalna Pracownia Wincentego Pola oraz Muzeum Lubelskie.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna