Inne

Papuzińska w lubelskiej bibliotece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2009, 08:46

Na dwa wtorkowe (15.09) spotkania z Joanną Papuzińską zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

70-letnia Papuzińska jest jedną z najlepszych polskich pisarek tworzących dla dzieci. Jej utwory "Pims, którego nie ma”, "Nasza mama czarodziejka”, "Wędrowne wierszyki”, "A gdzie ja się biedniuteńki podzieję”, "Rokiś wraca” oraz "Rokiś i Kraina dachów” to już klasyka tego typu literatury.

W 1994 roku opublikowała autobiograficzne wspomnienia z lat wojny i pierwszych lat odbudowy stolicy "Darowane kreski”.

Papuzińska jest także autorką licznych prac teoretycznych z zakresu czytelnictwa, bibliotekoznawstwa i literatury dla dzieci. Jako badacz koncentruje swą uwagę na przemianach form książki i literatury dziecięcej. Szczególnie wiele miejsca poświęca refleksji nad perspektywą odbioru i odbiorcy oraz formami upowszechniania książki.

Laureatka wielu nagród. Profesor zwyczajny, wykładowca UW, krytyk literacki, autorka wielu rozpraw dotyczących literatury dziecięcej. Członkini Zarządu Polskiej Sekcji IBBY. W 1991 roku zainicjowała wydawanie czasopisma "Guliwer”, którym kierowała do 2002 roku.

Papuzińska zagości o godz. 10.30 w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Nałkowskich 102) i o godz.12 w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Głęboka 8).

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna