Inne

Performance wokalny Adiny Bar-On

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2009, 13:49

Jest okazja na przeżycie nietypowej artystycznej przygody. 17, 18 i 19 maja performerka Adina Bar-On zaprosi na spacer po Lublinie.

Będzie to performance w typie site-specific art, czyli sztuki dostosowanej do danego miejsca.

"Mój performance jest spacerem rozpoczynającym się w pewnym punkcie miasta. Idę zatłoczonymi ulicami, mijając skrzyżowania, punkty orientacyjne, za mną podążają inni, znikam im z oczu, by za chwile pojawić się z powrotem. Za każdym razem dostosowuję performance do konkretnego miejsca, do którego zostałam zaproszona” - mówi izraelska artystka.

Adina Bar-On wystąpi w Lublinie na zaproszenie Biura Wystaw Artystycznych i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Podejmie bolesny temat przeszłości narodu żydowskiego w naszym mieście.

Studiowała tę historię przez dwa tygodnie na miejscu. Zapoznała się z losami ludności i topografią nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej. Stworzyła mapę ze szlakiem, po którym chce dokonać performatywnego przejścia, aby przywołać dawny świat i skłonić widzów do historiozoficznej refleksji.

Wystąpienie 58-letniej Izraelki będzie miało charakter voice-performance'u (należy ona do bardzo wąskiego grona artystów wykonujących performance wokalny). Adina Bar-On zaśpiewa tradycyjne modlitwy w intencji zmarłych i żyjących.

Prekursorka sztuki performance w Izraelu wystąpi trzykrotnie na lubelskim Starym Mieście. Początek przy Bramie Krakowskiej - w niedzielę o 16, w poniedziałek o 17, we wtorek o 13. Widzowie powinni być przygotowani na 2-3 godzinny spacer.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna