Inne

Pikieta i koncert dla tolerancji w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2010, 11:48

Chcesz opowiedzieć się publicznie za tolerancją, równością i otwartością, przyjdź w sobotę (22.05) przed Sezam i do Tektury.

"Pochodzimy z różnych środowisk. Łączy nas idea, że wszyscy ludzie są równi. Nie zgadzamy się na mowę nienawiści, na grupy, które pod populistycznymi hasłami głoszą nietolerancję, dyskryminację, wykluczenie. Jesteśmy za rozmową, szacunkiem, tolerancją” – deklarują członkowie Lubelskiego Porozumienia Na Rzecz Tolerancji, organizującego w sobotę dwa ciekawie zapowiadające się wydarzenia.

Dalej czytamy w deklaracji: "Chcemy otwartego Lublina, dla każdego/każdej bez względu na rasę, kolor skóry, wyznanie, pochodzenie narodowe i etniczne, orientację seksualną, płeć, język, niepełnosprawność lub/i każdą inną cechę. Dla każdego i każdej z Was”.

LPNRT na godz. 16 zaprasza na plac przed Domem Towarowym "Sezam” (dawna Galeria Centrum, ul. Krakowskie Przedmieście 40) na Pikietę Na Rzecz Tolerancji. – Przyjdź, żeby wspólnie z innymi głosić pozytywne hasła. Weź kwiaty – zachęcają organizatorzy.

Po demonstracji, o godz. 19, w Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura” (ul. Wieniawska 15A) wystartuje Koncert Antyfaszystowski z udziałem dwóch zespołów zagranicznych i czterech polskich prezentujących pozytywne przesłania.

Słoweńska grupa Melete zagra w klimacie dark hardcore / screamo / crust. Rosyjska formacja Moscow Death Brigade wykona antifa hip-hop. Hiphopowo zagrają też polskie zespoły Defu 5000, Projekt Ns3e, 24NaDobe i 48Gang.

Wstęp na koncert kosztuje 5 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna