Inne

Porozmawiają o Leśmianie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2010, 14:08
Autor: Kmo

W środę (8 grudnia) o godz. 17.00 w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Hempla 5) odbędzie się spotkanie autorskie z Adamem Kulikiem i promocja jego książki "Leśmian, Leśmian...”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu "Trwam, niby modlitwa…”. Film powstał w 1993 roku i mówi o pobycie Leśmiana w Hrubieszowie i w Zamościu. W filmie występują m. in. Janina Bojarczuk oraz Zygfryd Krauze – przyjaciel Leśmianów. Wiersze poety czyta aktor – Tomasz Budyta.

Adam Wiesław Kulik, autor dwóch powieści, trzech tomów poetyckich, książki reporterskiej, albumu wydał też wspomnienia o Bolesławie Leśmianie. Kulik pracował jako dziennikarz w tygodnikach "Relacje”, "Nowe Relacje”, "Tygodnik Współczesny”, publikował reportaże i wywiady z pogranicza wschodniej Polski, m.in. w paryskiej "Kulturze” i "Zeszytach Historycznych”.

Od 1991 roku pracuje jako dziennikarz Lubelskiego Ośrodka TV, gdzie zrealizował ok. 50 filmów dokumentalnych, ponad 250 filmów edukacyjnych oraz szereg reportaży i felietonów.
Jest laureatem wielu nagród, m. in.: Polcul Foundation za pracę na rzecz zbliżenia polsko – litewskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna