Inne

Przewodnik po Teatrze Starym Waldemara Sulisza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2013, 15:03
Autor: red

We wtorek, 29 stycznia, o godz. 13.30 rozpocznie się promocja książki "Teatr Stary w Lublinie 1822-2012. Przewodnik historia/miłość/życie”, której autorem jest Waldemar Sulisz.

Spotkanie poprowadzi Grażyna Lutosławska, fragmenty książki przeczyta znakomity aktor Jerzy Rogalski. – Przeczytałem książkę, jest bardzo ciekawa. To kolaż faktów z historii budowy teatru, portretów założycieli teatru i aktorów i barwnych opowieści o przeszłości Lublina – mówi Jerzy Rogalski.

Przewodnik po historii Teatru Starego prowadzi czytelnika w najciekawsze i najskrytsze zakątki historii miasta i duszy wielu jego mieszkańców. W tle pulsuje życie miasta, ścieżki z teatru prowadzą ku innym teatralnym miejscom, by zatrzymać się na runiach fary, gdzie w średniowieczu obywały się pierwsze w Lublinie spektakle teatralne.

Wielkim atutem książki są nigdy nie publikowane zdjęcia i ryciny, teksty źródłowe, fragmenty starych przewodników po Lublinie.

Publikacja nie będzie dostępna w sprzedaży. Zostanie ona udostępniona mieszkańcom za pośrednictwem lubelskich bibliotek: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, bibliotek szkolnych i uczelnianych. Książka została opracowana i wydana w ramach realizacji projektu "Renowacja Teatru Starego w Lublinie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Wstęp na spotkanie jest wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna