Inne

Rozmowy o przyjaźni w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:12

W czwartek (17 lutego) o godz. 18.00 w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się spotkanie i wieczór wspomnień pod tytułem "Stanisław Wujastyk, emigracyjny pilot, aktor, podróżnik, dziennikarz i literat, autor książki "Czasy i przyjaźnie”.O Stanisławie Wujastyku i jego twórczości opowiedzą pracownicy naukowi Zakładu Literatury Współczesnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej – prof. dr hab. Jerzy Święch, dr Aleksander Wojtowicz i mgr Emilia Ryczkowska. Dyskusję poprowadzi Agnieszka Badyła

"Czasy i przyjaźnie” to zbiór barwnych opowieści, w których autor opisuje spędzone na Lubelszczyźnie dzieciństwo, pierwsze kroki stawiane w zawodzie pilota, burzliwe wydarzenia wojenne oraz lata spędzone na emigracji. Nie jest to jednak wyłącznie książka wspomnieniowa, bowiem na przykładzie biografii jednego człowieka mówi ona o zawikłanych i dramatycznych kartach najnowszej historii Polski i świata.

Czytelnik znajdzie w niej również portrety ludzi, którzy przeszli do dziejów polskiego lotnictwa, pisarzy, aktorów i intelektualistów, jakimi szczyciła się nasza emigracja.
Wstęp wolny.

Kmo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna