Inne

Rozmowy o żydowskiej przeszłości

  Edytuj ten wpis

We wtorek (26.10) o godz. 17 Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie (ul. Grodzka 21) zaprasza na promocję książki Jean-Yves'a Potela "Koniec niewinności.

Polska wobec swojej żydowskiej przeszłości”. Będzie obecny autor książki, który pracując w ambasadzie Francji w Warszawie poznał osoby starające się odkryć i upamiętnić zamazaną żydowską przeszłość w polskich miastach i miasteczkach.

Potel chciał zrozumieć motywacje tych ludzi oraz podejmowane przez nich działania.
Celem jego książki jest przedstawienie tej pracy Polaków nad sobą i swoją przeszłością. Autor przywołuje miejsca pamięci (też w Lublinie), rozmowy oraz dzieli się własnymi refleksjami o tej wywołującej tak wielkie emocje części historii Polski.

Jean-Yves Potel jest autorem książek o Solidarności. Co roku, z ramienia paryskiego Mémorial de Shoah organizuje w Polsce letni uniwersytet dla francuskich nauczycieli. Przygotowuje biografię pisarki Anny Langfus pochodzącej z Lublina i od kilku lat wspólnie z ośrodkiem angażuje się w przywracanie pamięci o niej.

Jego książka "Koniec niewinności” ukazała się we Francji i w ubiegłym roku otrzymała nagrodę za najlepszą książkę historyczną o tematyce żydowskiej przyznawaną przez Fonds Social Juif Unifié.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna