Inne

Skiba z książką w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2009, 12:21

Spotkanie z Krzysztofem Skibą z okazji wydania jego książki "Opowiadania podwodne” odbędzie się w piątek (13.11) w Cabaret Cafe.

Krzysztof Skiba znany jest przede wszystkim jako frontman zespołu rockowego Big Cyc. Ale to tylko drobna część jego publicznej aktywności i tylko jeden z wielu rozdziałów jego bogatej biografii.

Karierę estradową zaczął w wieku 9 lat biorąc udział w pokazach mody szkolnej na Jarmarku Dominikańskim, gdzie występował jako model. W stanie wojennym był jednym z założycieli podziemnego Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Pod koniec lat 80. organizował happeningi Pomarańczowej Alternatywy.

Skiba jest autorem scenariuszy audycji telewizyjnych, jak również prowadzącym telewizyjne showy. Zajmuje się też publicystyką prasową. "Opowiadania podwodne” to właśnie zbiór jego tekstów satyrycznych drukowanych w periodykach "Lampa i Iskra Boża”, "Brulion”, "B-1”, "Cooltura”, a także "Max”, "Wprost”, "Gazeta Wyborcza” oraz satyrycznych pismach podziemnych z lat 80.

Niektóre z opowiadań i felietonów Skiby są fantastyczne, inne mocno osadzone w polskiej rzeczywistości. Wszystkie są pełne absurdalnego humoru. Kilka jest inspirowanych doświadczeniem scenicznym autora.

Oprócz prezentacji książki i rozmowy ze Skibą w programie piątkowego spotkania jest pokaz fragmentów filmu "Byłem figurantem SB” w reżyserii Marcina Więcława. Pierwsza część opowiada o działalności podziemnej w stanie wojennym, o tworzeniu się w Polsce grup anarchistycznych oraz zatrzymaniu Skiby na festiwalu muzyków rockowych w Jarocinie w 1985 roku.

Druga część filmu to głównie relacje z happeningów ulicznych Pomarańczowej Alternatywy.

Początek o godz. 18. Adres: Lublin, ul. Grodzka 21. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna