Inne

Spacer śladami „Poematu o mieście Lublinie”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2010, 09:40

W poniedziałek 26 lipca, o godz. 19. spotkają się uczestnicy spaceru trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza. Datę wyznacza księżyc. Spacer jest zawsze w pierwszą lipcową pełnię.

Bo to już tradycja, by przejść po mieście od północnego stoku rzeki Czechówki (przy wejściu na wiadukt Poniatowskiego) aż na wzgórze Czwartek. W każdym z 17. miejsc opisanych w „Poemacie” uczestnicy spaceru zatrzymają się i wspólnie czytają odpowiadający mu tekst poety.

Spacery śladami czechowiczowskiego Wędrowca, które Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” organizuje od 2003 roku, zwykle gromadzą ponad setkę uczestników.

By każdy mógł udokumentować swoje uczestnictwo – w tym roku dostanie przypinkę, mapę trasy i tekst „Poematu o mieście Lublinie”.

(red)

Trasa spaceru
Przewodnikiem po nocnym Lublinie śladami miejsc, które były dla Czechowicza szczególnie bliskie jest bohater „Poematu” – tajemniczy Wędrowiec. Przybywa on do rodzinnego miasta tylko raz w roku właśnie w tą lipcową noc, kiedy księżyc jest w pełni. Będziemy iść za Nim: Dolina Czechówki * Wieniawa (ulica Biała) * Cmentarz na Lipowej * Ulica Lipowa * Krakowskie Przedmieście * Stare Miasto i Rynek (Trybunał, Dom Lacerna, Kamienica Sobieskich, Kamienica Pod Lwami, Szkoła Czechowicza) * Bazylika dominikańska * Ulica i Brama Grodzka * Ulica Zamkowa * Kaplica Św. Trójcy * Ulica Podzamcze i Szeroka * Wzgórze Czwartek.
Pełna trasa spaceru i opis miejsc na stronie organizatora: www.tnn.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna