Inne

Spotkania z Fantastyką w WOK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2012, 22:21

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki zaprasza na Spotkania z Fantastyką (Mat. organizatorów)
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki zaprasza na Spotkania z Fantastyką (Mat. organizatorów)

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki zaprasza na Spotkania z Fantastyką w październiku.

2 października
Pseudomorfy - kres myślenia narrracyjnego i media science fiction – dr Paweł Frelik
Różne media sf - gry, wielkobudżetowy film Hollywoodzki, film krótkometrażowy, sztuka - są de facto pseudomorfami literackiej sf - formami, które pod wieloma względami ją przypominają, ale mają z nią niewiele wspólnego. W konsekwencji, podchodzenie do nich z punktu widzenia narracyjnego odziedziczonego z literatury jest nie tylko bezcelowe, ale wręcz przeszkadza w odkryciu różnych innych walorów medialnej sf.

9 października
Ewolucyjne podstawy moralności – Tomasz A. `Winniczek` Winiarczyk
Ludzie niewątpliwie mają moralność, ale skąd? Czy można mówić o moralności wśród zwierząt? Czy moralność i religia są ze sobą nierozłączne? Jeśli istnieją zależności między naszą biologiczną naturą a moralną kulturą, to która przeważa? Czy biologiczna natura nie da się poskramiać, czy też jednak kultura może jej nałożyć solidne ograniczenia? Na te i podobne pytania proponujemy podyskutować na spotkaniu, które poprowadzi Tomasz Winiarczyk.

16 października
Nauka i pokaz gry Neuroshima Tactics – Maciej `Avril` Matuszewski
Kochasz Neuroshimę? Neuroshimę Hex? 51-szy Stan? Cokolwiek związanego ze światem stworzonym przez Wydawnictwo Portal? Neuroshima Tactics to figurkowa gra bitewna, w której poczujecie klimat filmowych akcji, szybkich reakcji i walki o każdego gambla. Przyjdź, zagraj, graj już zawsze!

23 października
Przyszłość Lubelskiej Fantastyki – dyskusja
Wygląda na to, że jednak 2012 rok nie będzie tym ostatnim, a apokalipsa ominie naszą planetę. W związku z tym warto zastanowić się, co lubelski fandom chciałby i mógłby zorganizować w następnym roku. Jeśli więc masz jakieś propozycje, chcesz wziąć udział w dyskusji – zapraszamy. Z pewnością urodzi się nam coś wyjątkowego!

30 października
Filmowy konkurs cytatowy - Maciek "Ciuniek" Poleszak
Potrafisz z dokładnością co do dziesiątej części sekundy wskazać, w którym miejscu pada każdy "fuck" na ścieżce dialogowej "Pulp Fiction"? Ostatnie słowa Rutgera Hauera z "Łowcy Androidów" cytujesz za każdym razem, gdy ktoś niezależnie od kontekstu spyta "widziałeś to?". Wszystkie, zarówno suche, jak i soczyste one-linery wideo-kultowców ze Stallone'em i Schwarzeneggerem na czele nie są Ci obce? Przyjdź i udowodnij, że filmowe dialogi nie uciekają w próżnię zaraz po napisach końcowych i pozostają w pamięci na długo po zakończeniu seansu.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18. O 19 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.

- W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry - zachęcają organizatorzy.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna