Inne

Spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką "Oskarżona Wiera Gran"

  Edytuj ten wpis

W czwartek (14 października) o godz. 17.00 Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN (ul. Grodzka 21) i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Agatą Tuszyńska i na promocję jej najnowszej książki "Oskarżona Wiera Gran”.

"Oskarżona Wiera Gran” to poruszająca biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta. To nie jest tylko i po prostu biografia. To także próba wyjaśnienia prawdziwości oskarżenia jej o kolaborację z nazistami. Też pokazanie drugiej, nieznanej strony życiorysu Szpilmana, bohatera filmu "Pianista”, który przed i po wojnie był znanym kompozytorem. Wiera, która śpiewała jego piosenki na skutek fałszywych oskarżeń i pomówień była pogrzebana za życia, choć uniewinniona przez sąd. Plotka jest silniejsza od kuli.

Agata Tuszyńska – pisarka, poetka, reportażystka. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze w warszawskiej PWST. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek o teatrze i biografii m.in Marii Wisnowskiej, Isaaka Bashevisa Singera oraz Ireny Krzywickiej. Ostatnie jej książki autobiograficzne to "Rodzinna historia lęku” oraz "Ćwiczenia z utraty”. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna