Inne

Spotkanie z Filipem Springerem w Galerii Gala

Dodano: 8 marca 2016, 17:33
Autor: am

W środę, 9 marca, w Galerii Gala (ul. Fabryczna 2) spotkanie ze znakomitym polskim reportażystą - Filipem Springerem.

Spotkanie będzie poświęcone jego ostatniej książce – „13 pięter”, która ukazała się w sierpniu ubiegłego roku. Temat na pozór nudny – problemy mieszkaniowe Polaków – tutaj wciąga jak niejedna sensacja. Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.

– Jestem dziennikarzem, a nie ekspertem, więc nie daję w książce gotowych rozwiązań – mówi w jednym z wywiadów. – Chodzi o to, żeby każdy miał wybór, jak chce mieszkać. Czyli jeśli nie mam pieniędzy, to mam szansę na mieszkanie komunalne, jeśli mam pieniądze, to wynajmuję, a jeśli mam dużo pieniędzy – to kupuję. Dzisiaj tego nie ma.

Spotkanie na I piętrze galerii rozpocznie się o godz. 20.15. Wstęp wolny.

Do 15 marca w Galerii Gala można też oglądać wystawę projektów dyplomowych kierunku architektura na Politechnice Lubelskiej startARCHITEKCI.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 marca 2016 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czapa nie dla Ciebie Filipie. Wiesz dla kogo.
Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2016 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co Ty pismaku sobie myślisz!!!! Znałem osobiście kilkunastu ludzi, którzy umarli i wiem draniu jak to zmienić!!!! Umarli: Wiesio, Stanisław vel Helmut, Andrzej, Sebastian, i wielu innych. Znam wielu, którzy są poza ośrodkami, bo lubią wypić. To, że masz nazwisko nic nie znaczy. Jesteście zdrajcami narodowości polskie i Polaków, bo lejecie na moje wyniki swiatowe. Za to powinna być czapa.
Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2016 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podczas okupacji ludzie też pracowali. Rozstrzygnijcie moje wnioski, podli zdrajcy RP i narodowości polskiej!!!! Leszek W. Guła , Rzeczpospolita Polska, The Generalization of Fermat's Last Theorem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna