Inne

Spotkanie z pisarzem Jackiem Dehnelem w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2011, 14:20

Jacek Dehnel  (mat. organizatora)
Jacek Dehnel (mat. organizatora)

W środę (13 kwietnia) o godz. 17.00 w filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Żelazowej Woli 7) w ramach Dyskusyjnego Klubu Ksiązki odbędzie się spotkanie z pisarzem młodego pokolenia – Jackiem Dehnelem.

Jacek Dehnel jest autorem pięciu tomików poetyckich i sześciu książek prozatorskich m.in. „Lala”, „Balzakiana”, „Fotoplastikon”. Sam tłumaczył także poezje Osipa Mandelsztama, Philipa Larkina i Karlisa Verdinąa, jego książki zaś wydano w wielu językach, m.in. niemieckim, włoskim, hebrajskim.

Jego najnowsza powieść „Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya” to studium życia w cieniu geniusza. To mroczna historia, a do jej napisania Dehnel przygotowywał się skrupulatnie. Analizował szereg biografii, listów z epoki oraz zwyczajów z czasów XVIII-wiecznej Hiszpanii. Jednak przede wszystkim musiał zrozumieć jak rodzą się relacje między genialnym, ale despotycznym ojcem, a synem, powiązania trudne, budzące sprzeciw, a przecież całkiem możliwe.

Dehnel posługuje się piękną polszczyzną, opowiada zajmująco o swojej twórczości i wspaniale interpretuje własne teksty, chętnie rozmawia z czytelnikami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna