Inne

Sumo i kapsle na 1 Maja. Ulica należy do nas

Dodano: 1 maja 2015, 14:53
Autor: dd

Walki sumo (fot. AS)
Walki sumo (fot. AS)

Wyścig kapsli, zawody sumo, koncert orkiestry dętej straży pożarnej, pchli targ i wiele innych. W ten sposób Punkt Kultury przy ul. 1 Maja celebruje święto pracy.

- Ulica 1 Maja jest postrzegana, jako ulica, która ma swoją ciemną stronę, ale tak naprawdę to są głównie łatki, które ludzie przyklejają i nadają im zły charakter - mówi Rafał Rutkowski z Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” oraz jeden z organizatorów akcji „1 Maja na 1 Maja”.

Impreza rozpoczęła się w południe, kiedy wszyscy chętni mogli zmierzyć się w wyścigu kapsli. Następnie odbyły się zawody sumo. O 15 miał miejsce punkt kulminacyjny - parada pierwszomajowa z występem scenicznym.

O godz. 16.15 odbędzie się pokaz fundacji Sztukmistrze, w programie znajdują się również m.in.: koncert chóru biesiadnego, koncert zespołu Apogeum, który łączy muzykę bałkańską i śląską oraz potańcówka. Do godziny 17 na specjalnie wydzielonym odcinku ul. 1 Maja, gdzie trwa cała impreza odbywał się będzie pchli targ. - Każdy może przyjść i wystawić swój kramik - wyjaśnia organizator i dodaje, że nie trzeba bać się Straży Miejskiej. - Sztuka jest ponad prawem, ulica należy do nas - śmieje się.

Działający od marca Punkt Kultury prowadzą działacze Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”: Kamila Czosnyk, Arek Pasożyt i Rafał Rutkowski. Głównym koordynatorem jest Szymon Pietrasiewicz, szef „Pracowni”. Dzisiejsza impreza jest zwieńczeniem ich działalności na tej ulicy, organizatorzy bowiem planują w niedalekiej przyszłości ożywić inną część miasta. - Nie wiemy jeszcze gdzie znajdziemy następne miejsce, ale taka jest nasza idea, by się przemieszczać - wyjaśnia Rutkowski.

Program dzisiejszej imprez kończy się na występie Czarnych Lwów z Przedmieścia, który rozpoczyna się o godz. 19.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 maja 2015 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak tam wszyscy są z kulturą na TY! Dzielnica cudów! W biały dzień tam strach iść a co dopiero wieczorem lub nocą! Niech mi nikt nie wciska ciemnoty że tam można zmienić mieszkańców lub okolice! NIGDY tam z pokolenia na pokolenie jedna i ta sama "kultura"
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2015 o 01:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ekstra pomysł ! ... wiele dzielnic miasta potrzebuje "odczarowania" i społecznych inicjatyw, dobrze, że kultura taka czy inna rozlewa się powoli z centrum w inne dzielnice
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna