Inne

Święto ułanów i skoki przez przeszkody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2014, 19:33
Autor: aa

Na weekend w Kraśniku zaplanowano obchody Święta 24 Pułku Ułanów, w którym wezmą udział m.in. rodziny ułanów, żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, kontynuującej tradycję pułkową i Kawaleria Kowalów z Borowa.

W sobotę (5.07) uczestnicy uroczystości zbiorą się o godz. 17 pod pomnikiem 24 Pułku Ułanów przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku. Następnie przemaszerują pod była warownię, gdzie zostanie odczytany apel poległych.

W niedzielę, na godzinę 9 zaplanowano otwarcie wystawy okolicznościowej w Muzeum 24 Pułku Ułanów. O godz. 10.30 zostanie oprawiona msza w kościele p.w. WNMP w intencji poległych i zmarłych ułanów. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości spotkają się przy pomniku 24 Pułku Ułanów aby oddać hołd poległym. Później przemaszerują ulicami Kraśnika i wezmą udział w walne zebraniu Koła 24 Pułku Ułanów.

Świętu pułkowemu będą towarzyszyć w niedzielę VI Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody na stadionie klubu „Tęcza”. Rozpoczną się o godz. 10. (AA)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna