Inne

Tajemnice Rosji - Jacek Hugo-Bader w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2011, 09:50

Jacek Hugo-Bader
Jacek Hugo-Bader

W najbliższy piątek o godz. 17 w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Hempla 5) odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem z cyklu "Czarne Inspiracje”.

Jacek Hugo-Bader – polski dziennikarz, reportażysta i podróżnik na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, przepłynął kajakiem jezioro Bajkał. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodem z Moskwy do Władywostoku.

Rosja, jej najbardziej odległe rejony, ludzie tam żyjący są jego pasją. Podróże dostarczają mu nie tylko wrażeń estetycznych, są przede wszystkim źródłem wiedzy, z której korzysta w swoich znakomitych reportażach.

Hugo-Bader jest autorem książek "Biała gorączka” (otrzymał za nią nagrodę Bursztynowego Motyla) i "W rajskiej dolinie wśród zielska” (nominowana do Nagrody Literackiej NIKE). Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press.

Jacek Hugo-Bader jest najbardziej rozpoznawalnym reporterem w Polsce piszącym o krajach zza wschodniej granicy. Spotkanie poprowadzi Mariusz Kargul z Grupy Literackiej A4.
Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna