Inne

Taneczny miszmasz na muzycznej scenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2009, 21:33

Na premierę baletowego widowiska "Nie tylko »Jezioro łabędzie«” zaprasza na piątek (25.09) Teatr Muzyczny w Lublinie.

Nowe widowisko naszej sceny muzycznej jest adresowane przede wszystkim do starszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów i licealistów.

– Chcemy poprzez nie pokazać młodym ludziom, że taniec to nie tylko wideoklipy czy przysłowiowa "gimnastyka” do muzyki, tak często ostatnio pokazywana w różnych programach telewizyjnych, że czasami tam, gdzie brakuje słów na określenie stanów naszych emocji, balet bywa ich doskonałym ekwiwalentem – mówi dyrektor artystyczny teatru Tomasz Janczak.

Program "Nie tylko »Jezioro łabędzie«” będzie dwuczęściowy. W pierwszej części znajdą się głównie fragmenty z muzycznych spektakli teatralnych, gdzie choreografia ma za zadanie podkreślić charakter poszczególnych scen.

W tej sekcji tancerze wykonają walce, polki, tanga i charlestony. Dopełnieniem będzie duży fragment sceny wesela ze "Skrzypka na dachu” Jerry'ego Bocka i fragment suity baletowej "Carmen” Georgesa Bizeta.

Drugą część zdominują układy choreograficzne zwane etiudami. Nie powstały one jako elementy spektakli. Każda z nich stanowi odrębną, zamkniętą całość.

W tej sekcji tancerze zaprezentują się w walcu "Nad pięknym modrym Dunajem” i w polce "Elijen a Magyar” Johanna Straussa. Także w "Tańcu cygańskim” Mariana Lidy i w duecie do muzyki Johna Barry'ego z filmu "Pożegnanie z Afryką”.

Piątkowe widowisko zacznie się o godz. 11. Bilety do kupienia w kasie teatru, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna